Karvinská volejbalistka Šárka Hamrusová v létě vyměnila svou parťačku Nikol Szotkowskou a začala objíždět turnaje v plážovém volejbalu s opavskou Lucií Korbelovou. Obě hráčky se už začínají pomalu sehrávat.

Šlo to vidět na turnaji v Liberci, kde klub Beach Volley Vratislavice spolu s Beachklubem Ládví uspořádaly úvodní podnik pro kategorii žactvo, juniory a juniorky v letošním létě. Převahu zde měli hráči a hráčky z Liberce, nicméně mezi juniorkami vyhrála karvinsko-opavská dvojice Hamrusová – Korbelová.

Ta startovala v nejpočetnější kategorii a díky svým prvním zkušenostem z kvalifikací ženských turnajů přehrála ostatní týmy a zaslouženě si odvezla prvenství v turnaji a nadílku věcných cen. Ve finále porazily Hamrusová s Korbelovou dvojici Petra Charyparová – Gábina Vazačová.

Pro děvčata to byl teprve čtvrtý turnaj v letošní sezoně. Premiéru si karvinsko-opavská dvojice odbyla na celostátním turnaji juniorek v Opavě, kde skončila na 9. místě, na podniku stejné úrovně v Čelákovicích si umístění zopakovala.

„Pro rozvoj děvčat je nezbytné, aby se začala zúčastňovat i ženských turnajů, takže holky ke svému třetímu společnému podniku odjely do Brna, kde je čekala kvalifikace úrovně A. Sice tam hned vypadly, ale po bitvě. Prohrály 1:2 na sety. Zkušenost to ale byla přínosná. Všechno chce svůj čas,“ poznamenal Otakar Kotyza, tajemník karvinského klubu beachvolejbalu, za který Šárka Hamrusová hraje.

Po Liberci se plážové volejbalistky vydaly znovu do Čelákovic, ale na ženský turnaj úrovně B, kde postoupily z kvalifikace po dvou výhrách, ovšem v hlavní soutěži dvakrát prohrály.