Jako první mohou zavítat diváci v sobotu na divizní kopanou. Fotbalisté Městského fotbalového klubu Havířov nastoupí ve 14 hodin k důležitému zápasu proti poslední Mohelnici.

Výhra by se jim ve vyrovnané tabulce určitě hodila. Trenér Pavel Rücker musí ale stále řešit problémy s kádrem, který sužuje velká marodka. „K dispozici nebudou stále nemocní Pešek se Steblem a velký otazník visí nad Vallou a Juditou, kteří mají problémy s kotníky. Kvůli těmto výpadkům budu mít problém hlavně se sestavením obranné čtveřice,“ nastínil havířovský kouč. Ten odmítá, že je před týmem zápas o šest bodů.

„Takhle postavené to určitě není. Víme, že jsou sice Mohelničtí momentálně poslední, ale hrají dobrý fotbal, při kterém jsou lepší v útoku než v obraně. Proto se budeme snažit hrát hlavně ofenzívně,“ dodal Rücker.

V 17 hodin začne v K&K aréně sobotní hokejový zápas, ve kterém havířovský AZ přivítá lídra tabulky z Opavy, který má v čele tabulky deset bodů, tedy o tři více, než Havířovští.

„Opava jde do zápasu z prvního místa a my víme, že nás nečeká nic lehkého. Každopádně jdeme do zápasu s tím, že chceme uspět. Tým začíná hrát to, co chceme a myslím, že to už bude jen lepší a lepší,“ věří v úspěch kouč Havířova Jan Daneček, který doufá, že se na pohodě celku projeví středeční vydařené derby v Karviné.

„Byl to parádní zápas se vším všudy. Jedinou malou kaňkou bylo zbytečné vylučování na obou stranách. Ale zápas jsme zvládli a doufám, že se to projeví i v sobotu,“ dodal Daneček.

V sobotu od 18 hodin vstoupí do nové extraligové sezony volejbalisté Slavie Havířov. Ti přivítají na domácím palubovce v Městské sportovní hale Ústí nad Labem, jehož dres obléká nově i Kramár, který před sezonou ze Slavie na sever Čech odešel.

Havířovští se netajili tím, že se chtějí hlavně zachránit a sbírat zkušenosti na další ročník. To první už mají po odstoupení Kladna v kapse, takže se pádu bát nemusejí. „Máme velmi mladý tým, který chceme hlavně připravit pro další sezony. Sázíme na to, že mladíci mají nebývalou chuť se v nejvyšší soutěži prosadit,“ uvedl nový kouč Jakub Zvolánek.

Sportovní havířovský víkend zakončí v neděli od 17 hodin florbalisté Torpeda. Ti se po roční pauze vrátili do extraligy a v rámci druhého kola se poprvé představí před domácím publikem v zápase s Otrokovicemi. V úvodním kole Havířované nestačili podle očekávání na pražský Chodov, který se netají mistrovskými ambicemi. Jestliže se chtějí Havířovští prát o play off, měli by v neděli bodovat naplno.