Karvinské basketbalisty čekalo na jaře jakési překlenovací období bez svého „duchovního“ vůdce Romana Hamruse. Jeho práce se rozdělila mezi více osob a to mimo jiné znamená, že se trenéřině znovu na plný úvazek začal věnovat Roman Vítek,

Mistr ligy s Brnem z roku 1994 a někdejší výtečný hráč Prostějova, Olomouce či Nového Jičína povede mužstvo společně se svým asistentem Radkem Wlachem, který přichází z Orlové, kde úspěšně vedl druholigové ženy. „Přípravu jsme zahájili soustředěním v Jeseníku, se kterým jsme byli spokojeni. Hráči k přípravnému období přistoupili zodpovědně, pilně trénovali,“ přiblížil Roman Vítek.

Herní část přípravy se změnila v čekání na první výhru. Ta ale nepřišla. „Přípravu jsem záměrně volil s těžšími protivníky, prvoligovými kluby, aby nás dokonale nachystaly na těžkou soutěž. I když jsme nevyhráli, herní stránka mužstva šla nahoru. Na turnaji v Olomouci už to dokonce vypadalo hodně slibně,“ nebyl z průběhu letního období nijak zklamán trenér Karviné.

O víkendu odstartuje jeho tým soutěž venkovními zápasy v Brně. Nejprve jej v sobotu čeká nováček ligy z Podolí, který má ve svém středu bývalé hráče Mattoni NBL Majerika a Wiegnera. V neděli hrají Karvinští v brněnských Šlapanicích.

Celý článek v tištěném vydání Karvinského a havířovského Deníku