Sokol Pardubice – Torpedo Havířov 4:9 (2:4, 2:2, 0:3)

Diváci se ještě pořádně neusadili a už svítilo na tabuli skóre 1:1. Havířovský Firda otevřel skóre v 1. minutě a domácí Janeček odpověděl za půl minuty – 1:1. Domácí dokonce skóre otočili, ale Havířovští nemilosrdně trestali a první třetinu vyhráli 4:2. Ve druhé části pokračovala přetahované, ve které drželi nadále hosté dvoubrankový náskok. V poslední části havířované ubránili druhé oslabení v zápase a pak třemi góly definitivně rozhodli o svém prvním extraligovém vítězství v této sezoně.

Branky a nahrávky: 1. Firda (M. Kožušník), 12. M. Kožušník, 15. Jurčík (P. Kožušník), 18. P. Kožušník (Jurčík), 23. Bajgar (Firda), 37. Zahumenský (Firda), 47. Pavel Kožušník (Bajgar), 54. M. Kožušník (P. Kožušník), 54. Jurčík (Kowal) – 2. Janeček (Ďopan), 6. Formánek (Šťastný), 21. Brychta (Chmelař), 39. Lisa (Ďopan). Rozhodčí: J. Kadlec, M. Kadlec, vyloučení: 1:3, bez využití, diváci: 205.

Torpedo Havířov – FBC Liberec 5:4 p (3:0, 0:3, 1:1 – 1:0)

Domácí nastoupili po výhře v Pardubicích sebevědomě. Další důležitý souboj začali skvěle a po brankách Pavla Kožušník a Jurčíka vedli už v 5. minutě o dva góly. Když Jurčík přidal třetí gól, zdálo se, že Havířované míří ke snadné výhře. Jenže ve druhé části se vše zcela obrátilo.

Liberečtí vstřelili během čtyřiceti sekund dvě branky téměř z poloviny a začali se tlačit do útoku a těsně před odchodem do kabin dokonce vyrovnali.
V závěrečné části vsadili hosté na pressink. Domácí měli s tímto stylem problémy, ale přesto se dostali opět do vedení, když ve 46. minutě proměnil Pavel Kožušník trestné střílení. Hosté přispěchali s rychlou odpovědí a Nesměrák poslal zápas do prodloužení.

Dvaadvacet sekund před koncem rozhodl o plusovém bodu pro Torpedo Jurčík, který tím završil svůj ceněný extraligový hattrick.

„V Pardubicích jsme zahráli skvěle a byli jsme samozřejmě maximálně spokojení. Horší to bylo doma s Libercem. Stejně jako proti Otrokovicím jsme přišli o velký náskok. Kluci polevili v koncentraci a hosté to potrestali. Dvakrát se parádně trefili z dálky a pak šťastně vyrovnali. Když jsme museli hrát v poslední třetině pět minut v oslabení, tak jsem si říkal, že bod bude zlatý. Nakonec máme dva, ale musíme si přiznat, že jsme měli vyhrát za tři body,“ zhodnotil oba zápasy prezident Torpeda Havířov Roman Kantor.

Branky a nahrávky: 2. Pavel Kožušník (Bajgar), 5. Jurčík (Juhaňák), 11. Jurčík (Varta), 46. Kožušník Pa., 65. Jurčík (Pavel Kožušník) – 29. Ježek (Salát), 30. Derka (Böhm), 40. Ježek (Salát), 51. Nesměrák. Rozhodčí: Nováček, Vašíček, vyloučení: 3:1, využití: 1:1, diváci: 288.

Havířov: Kotula – Peřka, Vydra, Kowal, Beneš, Firda, Varta, Pavel Kožušník, Bajgar, M. Kožušník, Bezděčík, Čelechovský, Juhaňák, Plášek, Starostka, Jurčík, Suszka, Kuttler. Trenér: Ivo Jochman.