Rental.cz Havířov – RC Praga Praha 48:17 (13:3)

Hráči Pragy začali lépe a dlouho měli územní převahu. Tu však nedokázali bodově vyjádřit, jelikož havířovská obrana fungovala spolehlivě. „Hosté hlavně mnohem méně chybovali. Díky tomu měli více ze hry a my se museli hlavně bránit,“ vysvětlil sekretář RC Havířov Karel Gaman.

Hosté sice útočili, ale skóre se měnilo na druhé straně po trestných kopech Aleše Klody. Za stavu 6:0 se prosadili stejným způsobem i Pražané, ale v závěru první půle udeřili domácí, kteří položili důležitou pětku, kterou soupeře srazili do kolen.

Sparta Praha – Rental.cz Havířov 17:27 (7:15)

Havířované odjížděli do Prahy s obavami, ale nakonec se vraceli s největším překvapením kola v kapse. V hlavním městě předvedli bojovný výkon, se kterým se domácí nedokázali po celou dobu vyrovnat. Havířovským se podařilo hlavně eliminovat silnou útočnou formaci Sparty a značně zpomalit její akce.

„Dali jsme do hry srdce. Praktikovali jsme dobrou taktickou i individuální obranu a v útočných fázích jsme měli skvělou podporu. Tomčík tentokrát skvěle kopal za obranu do volných prostorů, takže jsme Spartu dost zatlačovali do hloubky jejího území,“ uvedl po utkání hrající trenér Pavel Indrák.

Havířov: Macháček, Fajkus (67. Šmakal), Indrák, Wantulok (45. Olšanský), Madry, Hanák (62. Fric), Duda, Leroch, O. Kloda, Tomčík, Vávra (62. Němec), A. Kloda, Hladík, Pavel Kozubík, Petr Kozubík (87. Jurka).

Celý článek v tištěném vydání Karvinského a havířovského Deníku