Torpedo Havířov – Tatran Střešovice 6:8 (0:4, 3:3, 3:1)

Zcela zaplněná hala byla zvědavá na to, jak se Havířovští po návratu do nejvyšší soutěže popasují s nejlepším českým týmem. Torpedo však v první třetině značně zaostávalo a hosté toho dokázali nekompromisně využít. Do kolen poslaly domácí vlastní individuální chyby, které Pražané uměli potrestat.

„Věděli jsme, že nás bude chtít Tatran rychle uzemnit a připravovali jsme se na to. Ale když nejsme schopní na hřišti plnit to, co si v kabině řekneme, tak je to těžké. Prohrávat s Tatranem o čtyři branky, to se prakticky nedá vyhrát,“ konstatoval po zápase kapitán Torpeda Pavel Bezděčík.

Havířov se ve zbylém čase vzchopil a Pražanům minimálně zatopil, ale ani skvěleodehraná třetí část na body nestačila.„V tom je právě největší rozdíl mezi absolutní špičkou a ostatními. Tatran prostě umí své šance využít, kdežto my jich hodně zahodíme,“ řekl po zápase prezident Torpeda Roman Kantor.

Branky a nahrávky: 24. Juhaňák (Jurčík), 25. Bajgar (P. Kožušník), 31. Starostka (P. Kožušník), 43. vlastní Ullmann, 50. Vydra (Starostka), 58. Šustka – 2. Ondrušek, 11. Fridrich (Deutsch), 13. Vrtiška (Olšiak), 14. Přívara (Vávra), 27. Olšiak (Heřmanský), 28. Von der Pahlen (Fridrich), 36. Pahlen (Fridrich), 42. Ondrušek (Von der Pahlen). Rozhodčí: J. Kadlec, M. Kadlec, vyloučení: 0:1, bez využití, diváci: 510.

Další zápas hraje Havířov ve čtvrtek s Ostravou.

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#