Torpedo Havířov – Billy Boy Mladá Boleslav 5:3 (3:0, 1:0, 1:3)

Hosté podávali zpočátku hodně ospalý výkon, takže se domácí dostali do tlaku. Torpedu opět zafungovala bratrská spolupráce Kožušníků, když nahrávky Mirka dokázal Pavel přetavit během dvou minut ve dva góly - 2:0. Teprve tento šok Středočechy probudil, ale Havířovští nadále kontrolovali hru. V 17. minutě se prosadil Juhaňák, takže do kabin šli domácí s tříbrankovým náskokem.

Ve druhé části se už hra zcela vyrovnala. Hosté měli největší šanci korigovat skóre při dvou přesilových hrách. Ty ale hráči Torpeda dokázali ubránit a pak sami udeřili. Bajgar ukázal svým spoluhráčům, jak naložit s nabídnutou šancí a v 36. minutě pojistil domácí náskok čtvrtou brankou.

Poslední třetina už se měla podle mnoha jen dohrát, ale opět se ukázalo, že čtyřgólový rozdíl ve florbale jisté vítězství neznamená. Mladoboleslavští vsadili vše na jednu kartu a vrhli všechny síly do útoku. Najednou byli u všech míčků dříve a tlak dokázali stupňovat. Hodně jim pomohly dva rychlé góly, po kterých domácí taktika postavená na pozorné obraně a brejcích dostala vážné trhliny.

Převaha hostů byla značná, ale střely dlouho míjely cíl. S postupem času se domácí uklidnili a začali stále častěji hrozit rychlými protiútoky. Jenže šance zůstaly nevyužité, takže se hosté museli stáhnout v závěru ke hře bez brankáře. Při ní sice Gwuźdź snížil, ale poté se Bajgar trefil do prázdné branky, takže cenné body zůstaly doma.

„O naší výhře jsme rozhodli hlavně v první třetině, kterou jsme odehráli velmi dobře. Vedle toho musím kluky pochválit i za to, jak v závěru bojovali. Dali do toho celé srdíčko,” řekl spokojený havířovský kouč Ivo Jochman. „Rozhodlo to, že jsme zaspali úvod a pak se dlouho nedostali do zápasu,” viděl jasně příčiny neúspěchu trenér hostů Jiří Stožický.

Branky a nahrávky: 8. P. Kožušník (M. Kožušník), 10. P. Kožušník (M. Kožušník), 17. Juhaňák (Jurčík), 36. Bajgar (M. Kožušník), 60. Bajgar – 41. Pluhař (Bouška), 42. Novotný (Pluhař), 59. Gwuźdź (Slaný). Rozhodčí: Bartošek, Bartošek, vyloučení: 4:1, bez využití, diváci: 305.