Začátkem listopadu proběhnul v Ostravě osmý a tedy závěrečný závod Ostravského běžeckého poháru mládeže (OBPM), jehož se od jara do podzimu účastnilo také 30 členů atletické přípravky TJ Jäkl Karviná.

Čtyři mladí atleti karvinského Jäklu byli letos před finálovým závodem OBPM na medailových pozicích a tři z nich je také obhájili. V kategorii dívek ročníků narození 2002 a mladších si letos velmi suverénně počínala Eliška Marszalek, které se podařilo v právě skončeném ročníku čtyřikrát vyhrát příslušný závod a také v tom závěrečném si nevedla špatně. Obsadila třetí místo a to ji stačilo k celkovému vítězství a zisku jejího prvního zlatého poháru z OBPM.

V kategorii dívek ročníků 2000-2001 si svou druhou pozici v průběžném hodnocení obhájila Sára Sedláková a páté místo v závěrečném závodě jí stačilo k celkovému zisku stříbrného poháru.

O zisk již svého druhého zlatého poháru usiloval letos v kategorii chlapců ročníků 2000-2001 David Staněk. Před závěrečným závodem byl druhý v pořadí a vítězstvím ve finále by zvítězil i celkově. Do závodu však nastupoval zdravotně oslaben, v polovině tratě si navíc lehce podvrtnul kotník a s vypětím všech sil doběhnul na druhém místě, které získal i celkově.

„Mladých atletů stále přibývá a obliba tohoto sportu roste. Za tříleté působení atletické přípravky v Karviné jsme ještě ani jednou neodjížděli z Ostravy bez pohárového zisku,“ upozornil trenér karvinských dětí Jaroslav Staněk, který by si přál, aby mladým atletickým nadějím vydrželo zdraví a forma také do zimní halové sezony, a aby karvinská atletika získala pochopení města a sponzorů k dalšímu rozvoji. Za poslední léta se totiž v klubu podařil kus poctivé práce.

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#