„Za další vítězství z palubovky soupeře jsme rádi. Zatím si držíme vyrovnanou bilanci, přestože jsme z osmi zápasů hráli doma jen dva. Osobně si myslím, že v našich silách bylo mít bilanci ještě lepší. Pořád je na čem pracovat, pozitivem je začlenění našich mladých Horvátha a Šedy do seniorského týmu. Už s námi trénují a třeba Horváth zahrál naposledy velmi dobře,“ poznamenal trenér karvinského mužstva Roman Vítek.

BC Nový Jičín – Sokol Karviná 58:86 (25:43)

Po krachu extraligového celku se mužská košíková v Novém Jičíně udržela na druholigové úrovni. Karvinští hráči odjeli ke krajskému derby pozitivně naladěni, jelikož s výpravou cestovala i trojice borců z NH Ostrava Zbránek, M. Gniadek a Palát. Všichni tři zahráli v Novém Jičíně úžasně, z 28 bodů karvinského týmu v první čtvrtině jich dali tito tři plných 24 a de facto rozhodli o výsledku. Nový Jičín už se pak nezmohl na odpor.

Čtvrtiny: 13:28, 12:15, 20:23, 13:20. Rozhodčí: Doležal, Stáňa, trestné hody: 13/9:26/16, trojky: 5:4, fauly: 25:21.

Karviná: M. Gniadek 23, Zbránek 15, Sodomka 12, Palát 7, P. Gniadek 7, Schrebenský 6, Oswald 5, Hradišťan 4, Smolka 3, Hamrus 2, Bisaha 2, Micza.

VŠB Ostrava – Sokol Karviná 94:70 (50:36)

Následně nastoupili Karvinští proti kvalitnějšímu soupeři, a to bez hostujících hráčů z Nové huti, kteří hráli v Mattoni NBL za svůj ostravský klub v Nymburku. Hosté nastoupili do utkání značně nekoncentrovaně. Obdržených 30 bodů za první čtvrtinu hovoří za vše. „Nedokázali jsme pokrýt střelbu za tři body, nechávali se obcházet ve hře jeden na jednoho a nestačili se vracet do obrany. Protiútoky VŠB nám dělaly problémy,“ nelíbil se Vítkovi výkon jeho celku. Obrat ve hře jeho týmu nepřišel ani v dalším průběhu, a tak Sokol podlehl vysokoškolákům jasně o 24 bodů.

Čtvrtiny: 30:23, 20:13, 20:12, 24:22. Rozhodčí: Janovský, Čarnecký, trestné hody: 19/14:20/16, trojky: 7:4, fauly: 16:22.

Karviná: Sodomka 18, P. Gniadek 12, Hradišťan 9, Oswald 9, Horváth 8, Bisaha 8, Smolka 4, Schrebenský 2, Šeda, Micza, Hamrus. Trenéři: Roman Vítek a Radek Wlach.