Baník OKD Karviná – ASA Město Lovosice 33:24 (14:10)

Jedno z těch lepších extraligových utkání sledovalo sedm stovek diváků ve středečním podvečeru v karvinské hale házené. Domácím borcům na rozdíl od předešlého derby ve Frýdku neutekl začátek utkání, spíše naopak a vlastně celý zápas vedli.

Výborně se doplňovali na spojkách a také se rozehráli na křídelních postech. V první polovině roku jim totiž právě křídelní hra, obvyklá silná zbraň mužstva, moc nešla. „Určitě je dobře, že se kluci rozstříleli, může to být povzbuzení do dalších extraligových zápasů,“ dumal nad ofenzivním rozpoložením týmu trenér Baníku Rastislav Trtík.

Největší rozdíly oproti minulému zápasu viděl ve výkonech obrany a hlavně brankářů, kteří proti Lovosicím zachytali víc než spolehlivě. „On hlavně přístup hráčů k dnešnímu zápasu byl úplně jinačí a na palubovce to taky šlo vidět,“ byl spokojen Trtík.

Protože i Lovosice hrály nebojácně v útoku, viděli diváci pěknou dynamickou házenou, ve které měli padesát minut navrch baníkovci, kteří pestrou hrou v útoku rozebírali lovosické zadní řady. A na co by jim jejich výkon stačil v sobotu proti Flensburgu? „Na porážku o třicet,“ zasmál se trpce kouč Baníku.

„Opravdu, v sobotu to bude úplně jiná házená. Flensburg hraje v jinačím světě, hlavně fyzické dispozice hráčů obou mužstev se nedají porovnávat. Třeba takový Kaufmann, to je stroj, kterého nemůže žádný z našich hráčů vychýlit z osy, natož odsunout ze střeleckého úhlu,“ objasnil Trtík, na co se v sobotu můžou jeho hráči připravit a na co se můžou těšit házenkářští fandové po celé republice.

Sled: 4:1, 7:5, 9:8, 11:9, 14:10, 16:12, 21:14, 23:16, 26:17, 28:20, 31:21. Rozhodčí: Hanák, Novák, sedmičky: 2/0:4/1, vyloučení: 6:3, diváci: 659.

Karviná: Drápal, Lefan – Krahulec, Vančo 5, Sliwka 2, Heinz 4, Chudoba 8, Mlotek, Kružík 2, Petrovský 9, Požárek, Kalous 1, Diviš, Kavka 2. Trenér: Rastislav Trtík.

Nejvíce branek Lovosic: Motl 9, Jelínek 3.