Pivot házenkářského Baníku OKD Roman Požárek udržel se svými spoluhráči na uzdě všechny lovosické střelce. I kanonýra Motla, který dal sice 9 branek, ale na jeho poměry je to spíš méně než více. A další nejlepší střelec Lovosic, kterým byl Jelínek, se ve středu dostal na hranici pouhých tří branek.

„Jsme samozřejmě rádi, že nám to dneska v obraně tak šlo. Obrana je základ, od toho se vše odvíjí,“ vykládal spokojeně po výhře nad severočeským soupeřem Roman Požárek, sám hlavní pilíř zadních řad.

Co byste k zápasu řekl?
Po zkažené neděli (porážka ve Frýdku-Místku – pozn. aut.) jsme prostě museli vyhrát. Ten nedělní zápas jsme si vyříkali a na hřišti to šlo poznat. Všichni bojovali o každý míč. Takhle musíme hrát, pokud chceme vyhrávat. Nebýt výpadku koncentrace v závěrečných patnácti minutách, byl by výsledek ještě jasnější.

Určitě jste chtěli odčinit Frýdek, ale neměli jste v hlavách i bilanci z minulé sezony, ve které se vám na Lovosice moc nedařilo? Nechtěli jste jim to vrátit?
Možná ano, ale hecovat jsme se moc nemuseli. Proti Lovosicím to ani jinak nejde, musíte se pořádně nabudit. Oni mají zkušený a dobrý tým, naše nasazení muselo být odpovídající síle soupeře. Naštěstí jsme to zvládli a hráli dobře.

Pro tým musí být i potěšující zlepšená střelecká muška ofenzivních hráčů, je to tak?
Je. Potřebujeme góly ze všech postů, jak z křídel, tak ze spojek nebo z pivota. Je dobře, že to klukům střílí.

Může výrazné vítězství nad Lovosicemi tým nějak povzbudit před pohárovým utkáním s Flensburgem?
Před Flensburgem nás nemůže povzbudit nic. Ten je někde úplně jinde.

A může se někdo z vašeho týmu propozičně měřit s hráči Flensburgu?
Ne.

Celý rozhovor v tištěném vydání Deníku