Obtížný los – šest venkovních zápasů z osmi, má zatím za následek nelichotivé postavení Sokola v tabulce. Svěřenci trenéra Petra Sodomky jsou už poslední.

„Opakuje se to pořád dokola - chybějící zkušenost a venkovní prostředí, z něhož pramení i nervy, nedodávají hráčům potřebný klid a sebevědomí. Hodně se setkáváme se situacemi, kdy mladí kluci neberou na sebe střeleckou zodpovědnost tak jako v nižší kategorii. Je to škoda, protože herní rozdíl oproti starším hráčům není vůbec velký, je tam jen ten výškový a váhový, s čímž ovšem souvisí určitý psychický blok. Kluci si potřebují konečně začít věřit,“ apeluje Petr Sodomka na své mladé hráče, aby se přestali schovávat a alibisticky přihrávat na zkušenější spoluhráče. Výkonnostně na soutěž mají.

SBK Valašské Meziříčí – Sokol Karviná 90:72 (34:34)

Na výkonu družstva se podepsaly dvě skutečnosti, a sice brutální faul domácích na střelce Kvapila, který musel po útoku na hlavu do nemocnice a také brzy vyfaulovaní hráči a technická chyba (Morys). To vše Sokol rozhodilo, takže ve druhé půli obdržel 56 bodů.

Karviná: Kotas, Hubáček 1, Jokeš 2, Bosák 2, Uherec 12, Morys 2, Kvapil 5, Číšecký 3, Horváth 25, Šeda 20, Neplech.

BC Nový Jičín – Sokol Karviná 75:63 (38:28)

V Novém Jičíně to vypadalo z karvinského pohledu nadějně, ale výsledek byl stejný. Další porážka. „Tento zápas byl z naší strany určitě podařenější, byť jsme jej znovu prohráli. Kluci už zapojovali nohy, hlavu. Právě v myšlení je zatím největší problém našeho družstva. Scházejí zkušenosti a kluci si nevěří. Není ale důvod. Potřebujeme, aby se zapojili všichni, ne jen Šeda s Horváthem,“ upozornil Sodomka.

Karviná: Kotas, Hubáček 2, Jokeš, Bosák 2, Uherec 13, Morys 5, Číšecký 2, Šíma 8, Horváth 17, Šeda 14, Hašek. Trenér: Petr Sodomka.

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#