„Já si také myslím, že ten rozdíl je přijatelný. Hráli jsme proti jednomu z nejlepších mančaftů na světě a v určitých fázích hry jsme hráli vyrovnaně. To není špatná vizitka. Paradoxně stejně gólů nám dal nedávno Frýdek-Místek,“ prohlásil po utkání kanonýr Baníku OKD Karviná Vojtěch Petrovský.

Trenér Trtík váš tým po utkání chválil, byli i samotní hráči s předvedeným výkonem spokojeni?
Hlavní bylo, že jsme bojovali až do konce. S tím jsme do toho utkání také šli. V první půli nám začal Flensburg ujíždět po deseti minutách, do té doby jsme se drželi. Také začátek druhé půle nám vyšel, vyhráli jsme jednu pasáž 3:0. Bylo to důstojné.

O hráčích Flensburgu se před utkáním psalo hodně. Jak nakonec vypadala skutečnost na hřišti? Byli to skutečně „nadlidi“?
Dalo se s nimi hrát. Ne celý zápas, ale dalo. Samozřejmě, že jejich obranná řada je úplně někde jinde než soupeři v extralize, museli jsme ji rozběhat, když jsme chtěli uspět. Ten jejich střed byl opravdu skvěle vyztužený.

Musel jste i vy sám změnit střelecké návyky?
Většinou střílím vrchem, ale dneska to prostě nešlo. Když ti chlapi z Flensburgu zvedli ruce, stála proti nám třímetrová zeď. Ale plnili jsme to, co chtěl trenér. Střelba nám vycházela různě ze stran, nebo se čekalo do poslední chvíle, aby gólman nic neviděl.

Kam byste bundesligového protivníka v porovnání s evropskou, tedy světovou špičkou, zařadil?
Kiel jsem bohužel nestihl, to jsem za Baník ještě nehrál, ale už jsem měl možnost nastoupit proti Barceloně. Flensburg je asi někde v té širší evropské špičce, kde se pohybuje sedm, osm mančaftů. Je to prostě extratřída.

Celý rozhovor v tištěném vydání Karvinského deníku