Marku, proti Plzni jste splnili povinnost. Ale vítězství jen o dvě branky proti týmu, který přijel bez řady opor, není příliš přesvědčivé, souhlasíte?
To máte pravdu. Možná už jsme malinko unavení. Skoro měsíc hrajeme středa-víkend. Je to hodně náročné. Není nás moc, takže teď se to asi trochu projevilo. Když k tomu připočítám cestování, je to těžké.

Ve středečním zápase byla k vidění spousta technických chyb na obou stranách a hlavně v útoku jste byli dost žalostní. Působili jste hodně vlažně a nekoncentrovaně. Mohl se na vás projevit ten sobotní náročný zápas proti Flensburgu?
Toto bylo první domácí utkání, které nám nevyšlo podle představ. Možná jsme měli trochu v hlavách, že Plzeň nepřijela kompletní. Soupeři scházeli velmi důležití hráči. Nechci říct, že jsme je podcenili, ale v hlavách jsme to měli. Můžu říct, že by pro nás bylo jistě lepší, kdyby Plzeň přijela s kompletním kádrem.

V sobotu hrajete odvetu s Flensburgem na jeho půdě. Co od utkání očekáváte a s jakým výsledkem budete spokojeni?
Budeme se snažit opět dodržet taktické pokyny jako v domácím utkání a pokusit se alespoň některé pasáže zápasu hrát vyrovnaně.

Se čtrnáctibrankovým náskokem z prvního zápasu může být soupeř v naprosté pohodě. Navíc hned ve středu ho čeká velice důležitý zápas v domácím prostředí proti Kielu. Může se stát, že by vás podcenil?
To si rozhodně nemyslím. S Kielem hrají až ve středu večer, navíc oni jsou zvyklí na pravidelnou zátěž. Hlavním důvodem, proč nic nepodcení, jsou jejich fanoušci. Nemůžou si dovolit něco podcenit nebo vypustit, i když nastoupí další hráči. Nikdo z nich nemůže hrát na půl plynu, to by jim fanoušci neodpustili.

Celý rozhovor v tištěném vydání Karvinského deníku