Konkurence v Mattoni NBL je totiž veliká a v Ostravě dostávají přednost drazí cizinci. „Kádr NHáčka je nabitý, máme v týmu pět zahraničních borců a konkrétně na mém postu 2 (křídlo – pozn. aut.) je v týmu obrovský přetlak. Tam se letos prosadit je prakticky nemožné, takže jsem v létě uvítal, když mi trenér Sokola Roman Vítek nabídl možnost zahrát si v Karviné druhou ligu. Ve svém věku potřebuju hlavně pravidelně hrát. Jen tréninky mi nestačí,“ vysvětluje mladý talent svůj příchod do kádru karvinského Sokola.

Palát není v týmu Karviné jediným borcem ostravské Nové huti. Před sezonou přišel společně s dalšími hráči Martinem Gniadkem a Filipem Zbránkem. „Hrávali jsme spolu už v juniorech a vzhledem k tomu, že nedostáváme v nejvyšší soutěži tolik prostoru, tak jsme se dohodli s Karvinou, že nám umožní vyhrát se tady,“ objasňuje Palát, jehož talent pomáhal objevit v ostravském Snakesu Dušan Růžička, známá basketbalová postava regionu. „V mládeži jsem si zahrál s Pavlem Gniadkem, který už v Karviné působí déle. Právě on mi působení zde doporučil," poznamenal Michal Palát.

Aspoň tak může karvinským fanouškům předvádět se svými kamarády čas od času basketbalové lahůdky. „Když jsou ti tři spolu na hřišti, jde náš výkon neskutečně nahoru,“ přitaká trenér Sokola Roman Vítek.

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#