Společně se svou trenérkou Ivanou Tokošovou odletěl Jan Kurník na velmi kvalitně obsazený závod NRW Trophy do Dortmundu. Německá akce je pořádána mezinárodní krasobruslařskou unii ISU a tradičně se jí účastní přes 260 závodníků z různých zemí, především Evropy. Letos na startu nechyběli zástupci třiceti států.

V krátkém programu na hudbu Michaela Jacksona předvedl Jan Kurník solidní jízdu s dvojitým axelem i trojitým salchowem a toeloopem. Ve volné jízdě předvedl dva dvojité axely i trojitého salchowa. Při pokusu o trojitého toeloopa sice upadl, ale i tak si udržel průběžné pořadí po krátkém programu a v silné konkurenci závodníků především z Ruska a Ukrajiny obsadil pěkné páté místo.

Předběhl tak svého kamaráda Sondreho z Norska a další závodníky z Itálie, Litvy, Rakouska, Ruska, Ukrajiny a Nizozemska. „Po sérii závodů u nás získal Jeník cenné zkušenosti na mezinárodní úrovni a také možnost srovnání se silnou konkurencí především z rusky mluvících zemí. To ho může jedině zocelit,“ poznamenal Honzův otec Roman Kurník.

Další závod, na který se Kurník junior připravuje, bude tradiční Karvinský kahanec. Závod se koná na karvinském zimním stadionu ve dnech 10. a 11. prosince.