Extraligové borce Slavie čekaly v minulém týdnu zcela odlišní soupeři. „V derby proti Ostravě jsme nebyli favoritem, ale chtěli jsme soupeře aspoň potrápit. Bohužel jsme se fanouškům neodměnili ani ziskem alespoň jedné sady. Škoda. Kluci si pak spravili chuť aspoň v Odolena Vodě, která je poslední,“ rekapituloval předseda havířovského klubu František Horváth.

Aero Odolena Voda – Slavia Havířov 0:3 (-19, -19, -19)

Beznadějně poslední tým extraligy nezačal proti Havířovu vůbec špatně a překvapivě vedl 8:2. Jenže pak už se začali výrazněji prosazovat hosté, kteří byli lepší ve všech herních činnostech. Skóre stačili otočit a poté už palubovku definitivně ovládli. Všechny tři sady skončily 19:25.

„V některých momentech zápasu to už vypadalo jako volejbal, ale bohužel jen v některých momentech. Kluky bych chtěl pochválit za snahu,“ řekl po zápase domácí kapitán Jakub Fokt.

Na druhé straně vládla spokojenost se ziskem bodů. „Jsem spokojený, ale na druhou stranu musím přiznat, že kolegovi Bednářovi nezávidím jeho situaci. Čeká ho hodně práce, nemá to vůbec jednoduché,“ dodal Zvolánek směrem ke svému protějšku na lavičce Aera.

Rozhodčí: Křenek, Kvarda, diváci: 340.

Havířov: Srkal, Duda, Neusser, Kotas, Kolář, Kozák – Dohnal. Střídali: Štika, Kuchař, Malínek. Trenér: Jakub Zvolánek.

Další zápas hraje Havířov v sobotu s Brnem.