VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sportovec roku již tento čtvrtek! Kdo je váš favorit?

Karviná – Již tento čtvrtek dojde v Obecním domu Družba ke slavnostnímu
vyhlašování nejúspěšnějších
sportovců Karviné za rok 2011.

21.2.2012
SDÍLEJ:

Nejúspěšnější sportovec Karviné se každoročně pořádá pod záštitou primátora města Tomáše Hanzla (vpravo).Foto: Martin Ruščin

Ve spolupráci Deníku, statutárního města Karviné a společnosti ČOK.CZ se ve čtvrtek 23. února na slavnostním galavečeru v Karviné rozdají ceny pro nejlepší sportovce Karviné, a to v kategoriích Talent roku, Osobnost roku, kolektivy a jednotlivci. Speciální cenou bude pohár pro Sportovní hvězdu čtenářů Deníku, kterou jste vybrali na základě hlasovacích kuponů právě vy, vážení čtenáři.

Talent roku

V kategorii Talent roku se nám sešli tři mladí sportovci, velké naděje karvinského sportu. Jsou jimi stolní tenista Klubstenu Matěj Siwiec, který se stal nejlepším hráčem České republiky v kategorii nejmladšího žactva. Matějův talent byl oceněn i účastí v projektu Hledáme budoucí olympioniky, který pořádá Česká asociace stolního tenisu.

Dále je to Dalimil Morys, talentovaný basketbalista místního Sokola, který pravidelně hraje I. ligu kadetů do 17 let i I. ligu juniorů do 19 let. Už hostuje i v extralize za BCM Ostrava a má mimořádné skokanské schopnosti, o čemž svědčí jeho výkon 190 cm ve skoku do výšky na Vánoční laťce karvinských základních škol.

Třetím do party je Jakub Orság, nadějný hokejista SK Karviná, reprezentant Moravskoslezského kraje, který s ním získal 2. místo na republikovém šampionátu krajů. V současné době hostuje Jakub v extralize mladšího dorostu v dresu třineckých Ocelářů.

Osobnost roku

Kategorie osobnost roku sdružuje kvartet úspěšných trenérů či závodníků, kteří se již delší dobu s láskou věnují svému sportu.

V první řadě jde o veteránského biatlonistu Josefa Wawrzyczka, který se může pochlubit dvěma prvními místy na republikových závodech v Novém Městě na Moravě, dalším prvním a také druhým místem na obdobných závodech v Bystřici pod Hostýnem a rovněž druhým a třetím místem na Mistrovství republiky ve Starém Městě pod Landštejnem.

Vedle Wawrzyczka bude coby osobnost oceněn i dlouholetý a úspěšný házenkářský trenér na klubové i reprezentační úrovni Jaroslav Hudeček, šéftrenér Sportovního centra mládeže v Karviné, pod jehož rukama už vyrostla spousta talentovaných házenkářů. Hudeček loni s týmy starších dorostenců a juniorů dosáhl na druhé pozice v ligové konkurenci a s národním týmem do 19 let se na Open mistrovství Evropy dostal dokonce do finále.

Inka Indráková, výborná judistka a ještě lepší trenérka dětí a mládeže v karvinském Baníku bude další oceněnou osobností roku. Indráková se loni zúčastnila Mistrovství Evropy veteránů v Rakousku, kde obsadila čtvrté místo. Ještě větším počinem je však její každodenní činnost s výchovou karvinských talentů, za jejichž úspěchy stojí právě svědomitá a obětavá práce všech trenérů.

Poslední oceněnou osobností bude známá lyžařka Eva Kurfürstová, členka SKI klubu Karviná a reprezentantka ve sjezdovém lyžování, která se loni ve své oblíbené disciplíně slalomu stala mistryní republiky.

Hvězdou je Deutsch


Sportovní hvězdou Deníku se na základě došlých hlasovacích kuponů, které v našem tisku vycházely v lednu a únoru stal lední hokejista Zdeněk Deutsch, člen SK Karviná a rovněž reprezentant ČR do 19 let, který v současné době hostuje v extralize juniorů za nejslavnější klub regionu HC Vítkovice Steel.

Družstva

V kategorii nejúspěšnějších kolektivů si poháry převezmou Škola Taekwon-do ITF Karviná, konkrétně za tým juniorů Adam Chlebek, Jan Pochtiol, Martin Madej, Oliver Ženatík, Matěj Višňa a Václav Rusz, kteří skončili čtyřikrát první ve sportovním boji, sestavách, v silovém přerážení i speciálních technikách na republikovém šampionátu v Brně. Kromě toho dvakrát vyhráli i soutěž v sestavách a ve sportovním boji juniorských týmů na soutěži Brno Open. Tento mladý tým se stal zároveň nejúspěšnějším juniorským týmem posledního Mistrovství republiky a zároveň byl v boji v roce 2011 neporažen, což určitě stojí za pozornost.

Vedle taekwondistů budou oceněny další týmy populárních kolektivních sportů, které na republikové úrovni důstojně reprezentují město Karviná. Jedná se o družstvo U20 basketbalového Sokola, loňských vicemistrů republiky, dále družstvo juniorů HCB OKD Karviná, rovněž stříbrné medailisty loňského ročníku, družstvo žen SK Karviná, do třetice vicemistryň republiky, tentokrát v ledním hokeji, a nakonec i tým starších žáků hokejbalového Inteva Karviná, které se na domácím šampionátu ve své kategorii stalo nejlepším týmem v republice.

Jednotlivci

Výčet nejúspěšnějších jednotlivců za rok 2011 bude jako obvykle nejobsáhlejší. Začněme boxery, kde budou oceněni Martin Katriniok, bronzový medailista z mistrovství ČR v seniorech, vítěz dvou mezinárodních turnajů, reprezentant ČR v kategorii juniorů a člen sportovního centra mládeže Ostrava. Spolu s ním je to Robin Ďatko, mistr republiky v kategorii kadetů z Rakovníka a vicemistr republiky z domácího šampionátu mužů i vicemistr republiky mezi juniory. Ďatko v loňském roce vyhrál čtyři mezinárodní turnaje, také on je členem reprezentace ČR v kategorii kadetů, a dokonce i juniorů.

Třetím jménem z boxerského Baníku je Patrik Velký, domácí šampion mezi juniory i seniory, který má za sebou účast na Mistrovství Evropy seniorů v turecké Ankaře (skončil osmý až dvanáctý) a také účast na Mistrovství světa juniorů v ázerbájdžánském Baku se stejným umístěním. Velký vyhrál v loňském roce hned osm mezinárodních turnajů a pochopitelně i on je členem reprezentačního výběru jak mezi juniory, tak mezi muži.

Judista Tomáš Kozma z karvinského Baníku má za sebou vítězství ve váze do 60 kilo na Grand Prix Ostrava a druhé místo na Českém poháru v Jihlavě. Coby člen úspěšného ostravského družstva se podílel na zlatých medailích Baníku Ostrava na Mistrovství ČR družstev v Jablonci, kde také získal individuální stříbrnou medaili v kategorii dorostu.

Škola Taekwon-do ITF Karviná vyprodukovala mezi nejúspěšnější sportovce roku Adama Chlebka, trojnásobného mistra republiky v boji jednotlivců ve váze nad 75 kg, v silovém přerážení i v sestavách a kromě dalších prvních, druhých a třetích míst z Czech Open se jistě cení i druhé místo v sebeobranách jeden proti třem na ME v estonském Tallinnu a Pohár pro nejúspěšnějšího juniora na Czech Open a mistrovství republiky.

Úspěšný rok prožil i Oliver Ženatík, mistr republiky ve sportovním boji jednotlivců ve váze do 63 kg a člen juniorského týmu Karviné, který na MČR získal čtyři zlaté medaile ze čtyř možných. Kromě toho získal nespočet dalších medailí z Czech Open a menších soutěží jako mistrovství Moravy či oblastních turnajů, které ani nemá cenu vyjmenovávat.

Členkou Školy Taekwon-da je také Zuzana Gorgolová, bronzová medailistka z MS v korejském Pchjongjangu ve sportovním boji jednotlivců nad 75 kg, stříbrná medailistka z ME v Tallinu ve sportovním boji jednotlivců do 75 kg a republiková mistryně z téže disciplíny. I ona získala další medaile z Czech Open a jiných turnajů.

To samé se dá říci i o Janu Pochtiolovi, jemuž zlatá medaile loni těsně unikala. Ve sportovním boji jednotlivců nad 75 kg na MČR v Brně skončil druhý, dvakrát třetí byl v sestavách a silovém přerážení jednotlivců na tomtéž mistrovství, dvakrát druhý na Czech Open ve sportovním boji nad 75 kg a silovém přerážení a třetí v sestavách na tomtéž Czech Open.

Ocenění budou i talentovaní házenkáři, kterými jsou David Krahulec, vicemistr ČR 2011 a reprezentant republiky do 19 let, který se podílel na otevřeném ME ve Švédsku na zisku stříbrných medailí a navíc se dostal i do All stars turnaje. Vedle něj Jan Užek, také vicemistr republiky pro rok 2011 v kategorii staršího dorostu a jejich spoluhráč Slavomír Mlotek, pro kterého platí to samé.

Zapomenout nesmíme ani na fotbalisty z MFK OKD Karviná. Takový Jakub Fulnek je talentovaný hráč, který se svou pílí a přístupem prosadil do základní sestavy družstva U19 v mateřském klubu a svými vynikajícími výkony pomohl družstvu k aktuálnímu druhému místu v Moravskoslezské dorostenecké lize. Je rovněž členem reprezentace ČR v kategorii U18, kde se stabilně prosazuje.

Dalším karvinským reprezentantem je Lukáš Kurušta, konkrétně člen národního týmu do 17 let, který se přes svůj věk stabilně prosazuje už i v karvinském celku U19, již zmiňovaném druhém týmu podzimní tabulky dorostenecké ligy. Úspěchem byla jeho účast na kvalifikačním turnaji o postup na ME 2012, odkud si mladí Češi vybojovali postup do další fáze.

Pozadu nezůstávají ani hokejisté, konkrétně Sportovní hvězda čtenářů Deníku Zdeněk Deutsch, prosazující se v juniorském celku Vítkovic. Dalším úspěšným hráčem je Tomáš Wróbel, přestože ten se do ankety Sportovec roku probil coby úspěšný hokejbalista. Tomáš získal loni titul mistra světa v hokejbalu mužů, kromě toho je rovněž republikovým mistrem, i když v dresu Kladna, odkud se v minulém roce vrátil zpět do Karviné.

Na hokejbalovém mistrovství světa na Slovensku se objevily coby členky národního týmu žen i dvě mladé dámy, a to Kateřina Němcová a Tereza Palová. Obě se podílely na bronzových medailích české reprezentace, což je jistě výborný výsledek.

Stolní tenista Martin Zatloukal, těšící se přízni čtenářů v anketě Sportovní hvězda čtenářů Deníku, se loni vypracoval mezi nejlepší hráče v Moravskoslezském kraji a přesto, že by měl hrát v kategorii postižených, hraje se zdravými soupeři. Ocenit je třeba jeho tréninkovou píli a snahu, a to i přes zdravotní omezení, které má.

Vidět byla i plavkyně karvinských Kosatek Michaela Wojaczková, bronzová medailistka z republikového mistrovství dvanáctiletého žactva, svěřenkyně trenéra Jiřího Kristla, který má na jejím výkonnostním růstu největší zásluhy.

Oceněn bude po právu i člen Klubu biatlonu Karviná Ludvík Salamon, zlatý a stříbrný medailista z republikových závodů v Novém Městě, stříbrný a bronzový medailista ze stejných závodů v Bystřici pod Hostýnem a hlavně vicemistr republiky z šampionátu v Břidličné. Salamonovi patří druhé místo i v celostátním žebříčku.

Poslední oceněnou bude volejbalistka Jäklu a Beach Volleyball Klubu Karviná Šárka Hamrusová, pilíř sestavy prvoligových juniorek, kterým loni o jediný set unikla kvalifikace o extraligu. Coby úspěšná plážová volejbalistka absolvovala loni Šárka několika celostátních podniků v „beachi“, jako třeba v Opavě nebo Čelákovicích, kde obsadila deváté místo a na mistrovství ČR v Brně úrovně B si vybojovala postup z kvalifikace do hlavní soutěže.

Slavnostní galavečer v Obecním domu Družba bude moderovat Radek Šilhan, doprovodný program obstarají Monika Agrebi, Simona Pavelková a další, kteří hudebními vstupy oddělí slavnostní vyhlašování nejúspěšnějších sportovců v jednotlivých kategoriích.

Autor: Redakce

21.2.2012
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby v Žermanicích na Frýdecko-Místecku.
3 14

Muž si dělal selfie a pak zpřeházel volební urnu. Řeší se platnost voleb

Volby 2017 v Orlové

Volby jsou rutina, vyžadují však trpělivost, říká dlouholetá komisařka

Marek Janečka: Třetí žlutá? Nezájem

Karviná – Fotbalový dříč uprostřed karvinské zálohy, to je fotbalista Marek Janečka. Dnes čeká jeho partu těžký zápas na teplických Stínadlech (od 17 hodin).

AKTUALIZOVÁNO

V opravované křižovatce se srazilo osobní auto s autobusem

Ke kolizi osobního automobilu s autobusem spěchali v sobotu ráno havířovští záchranáři a policisté ke křižovatce ulic Národní, Na N8břeží, Těšínská a 17. listopadu. 

AKTUALIZUJEME

Opilá řidička při nehodě v centru Havířova zničila semafor

Havárie osobního automobilu vyřadila v páteční odpolední špičce světelnou signalizaci v nejfrekventovanější křižovatce v centru Havířova. 

Doubrava přiveze autobus fandů

Doubrava – Fotbalový i společenský svátek čeká tuto sobotu zástupce malé obce na Karvinsku z Doubravy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení