Slavia Havířov – Aero Odolena Voda 3:1 (15, -10, 18, 21)

Domácí vstoupili do zápasu v roli favorita a tu bez větších problémů začali naplňovat hned od úvodního servisu. Brzy vedli 1:0 na sety.

Ve druhém dějství se karta nečekaně zcela obrátila a beznadějně poslední tým tabulky překvapivě srovnal. Havířovští poté zpřesnili hru a opět začali na palubovce panovat. Hosté sice bojovali a snažili se až do posledního míče, ale slávisté už žádné komplikace nepřipustili a připsali si do tabulky důležité tři body.

Díky výhře se Havířované dostali v tabulce před Brno a na osmou pozici Zlína ztrácení jen tři body. Pět kol před koncem je tedy nadále vše otevřené.

„Proti Aeru jsme začali dobře, ale ve druhém setu soupeř začal dobře podávat a my jsme se s tím nemohli dlouho srovnat. To naštěstí trvalo jen set, pak jsme se do toho zase dostali. Za to jsem hodně rád, protože kdybychom nezvládli ani tohle, tak už bychom v play off neměli co pohledávat. Tři body jsou hodně důležité,“ řekl po zápase havířovský trenér Jakub Zvolánek.

„My začali hrát až ve druhém setu, kdy jsme domácí zatlačili servisem. I když jsme bojovali, tak to nakonec nestačilo. Je škoda, že nevydržíme soupeře udržet pod tlakem celé utkání nebo aspoň déle než jednu sadu,“ konstatoval trenér Odolena Vody Vladimír Bednář.

Rozhodčí: Grabovský, Blažek, diváci: 150.

Havířov: Duda, Neusser, Kotas, Holiš, Kuchař, Malínek – Dohnal. Střídali: Srkal, Štika, Kozák. Trenér: Jakub Zvolánek.