Rozhodnutí v utkání, v němž se hned několikrát oba týmy prostřídaly ve vedení, padlo v čase 60:17, kdy v pokračující přesilovce po zbytečném vyloučení Jiřího Curneyho si za Chrástovou brankou rychle vyměnili míček Lukáš Jurčík s Jiřím Juhaňákem, který bleskurychlým manévrem definitivně rozradostnil více než tři stovky diváků.

„Těžko říct, koho už vlastně chceme porazit. Děláme pořád neskutečné chyby, kterými ztrácíme zápasy. A pokud si někteří kluci rychle neuvědomí, co musí na hřišti hrát, je dost dobře možné, že budeme hrát o záchranu," kroutil hlavou ostravský útočník Petr Skácel, jenž si
v zápase připsal branku a tři asistence.

Podobný počin, ale v opačném gardu – tedy tři góly a finální přihrávku navrch – zaznamenal havířovský Tomáš Bajgar. Jednadvacetiletý člen havířovské elitní formace si navíc po dovršení hattricku, kterým z brankoviště po ideální nabídce od Pavla Kožušníka srovnával na 6:6, vzal na památku od rozhodčích míček. „Ale ty první dvě branky mi tam spadly se štěstím. Pokaždé jsem do míčku jen tak plácl," přiznala se další z velkých postav už třetího podzimního regionálního derby.

Utkání paradoxně do prodloužení ale vůbec jít nemuselo, jenomže ani jeden z rozhodčích neviděl tři minuty před koncem míček po Kašparově střele těsně za havířovskou brankovou čárou, kde ji polapil muž zápasu – domácí gólman Štěpán Laja. „Upřímně říkám, že jsem to neviděl. Jen jsem instinktivně hrábl za sebe do prázdna, ale kde jsem ho chytl, to fakt nevím," zdůraznil havířovský brankář a doplnil: „Ale hlavně, lidi v hale i u televize podle mě viděli atraktivní zápas se třinácti brankami, takže se všichni snad dobře bavili."

Havířov – Ostrava 7:6 p (2:1, 2:4, 2:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Bajgar (Mattivi), 9. Bajgar (Kožušník), 29. Vydra (Juhaňák), 40. Mattivi (Kuttler), 49. Kožušník (Bajgar), 51. Bajgar (Kožušník), 61. Jurčík (Juhaňák) – 2. Šimíček (Komínek), 29. Curney (Petr Skácel), 35. Skácel (Curney), 37. Curney (Skácel), 40. Dziurdzik (Skácel), 50. Dziurdzik (Curney). Rozhodčí: Gavlas a Mikula. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 362. Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:5, 5:5, 5:6, 7:6. Nejlepší hráči: Štěpán Laja – Petr Skácel.