„Musím uznat, že se Klobouky opravdu zlepšily a také jim zachytal gólman Bábíček. Ten byl pro nás dvě třetiny hotovým fantomem," zasmál se trenér Torpeda Filip Kubíček. Na postupu Torpeda do semifinále to však nic neměnilo.

Florbal Torpedo Havířov – Aligators Klobouky 5:2 (1:1, 0:1, 4:0)

Hosté po předchozích zkušenostech s debakly totálně zatáhli obranu a vytvořili před svou brankou téměř neprostupnou hráz. „Spoléhali na brejky a my dobývali. Sportovně je třeba uznat, že jim to poměrně vycházelo, protože se do několika nebezpečných brejků opravdu dostali," uznal Kubíček.

Domácí borci nebyli s to překonat obranný val Klobouků a prohrávali po dvou třetinách 1:2. Až poté našli recept na soupeřovu defenzivu. Klobouky neustálý tlak neustály a kapitulovaly. Zlomový gól dal po vyjetí od mantinelu mladý Mžyk. „Ta naše třetí branka byla skutečně klíčová, vlastně to byl vítězný gól. Klobouky pak sáhly k power play a my jim dali ještě dva kousky na cestu. Opravdu jsme už zpátky do Hodonína nechtěli," oddechl si Kubíček. Torpedo si tak užilo volnou neděli a nyní čeká na to, jak dopadne série mezi Petrovicemi a Kopřivnicí.

„Klidně tam napište, že naším dalším soupeřem bude vítěz této dvojice. Brno si vzít nemůžeme a Opavu nechceme. Jen ať se hezky vymelou mezi sebou," zakončil dobře naladěný Kubíček.

Branky a nahrávky: 7. Kuttler (Pavel Bezděčík), 44. Pavel Bezděčík (Plášek), 56. Mžyk (V. Peřka), 59. Kloza (Kotula), 59. Pavel Bezděčík – 20. Dufek (Líznar), 40. Dufek (Gremmel). Konečný stav série: 3:0.

Havířov: Kotula – V. Peřka, Vlach, Beneš, Fliega, Kuttler, Folwarcný, Mrowiec – K. Peřka, Šimík, Mžyk – Krečmer, Varta, Kloza – Pavel Bezděčík, Plášek, Kajpuš. Trenér: F. Kubíček.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nemusí zveřejňovat celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si tak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.