Této mety dosáhli jako první v soutěži, což je na dvanáct odehraných zápasů slušný počin. Kanonádu Torpeda odstartoval po dvaceti sekundách mladý Mžyk, pak hosté domácí trochu překvapili obratem na 1:2, ale to Havířovany vybudilo k ještě větší aktivitě a rychlejší kombinaci.

„Řekl bych, že nám ten brzký gól spíš uškodil. Možná si pak někteří řekli, že to půjde samo. Zvlášť, když Klobouky přijely bez svého nejlepšího střelce," poznamenal jeden z nejzkušenějších hráčů havířovského týmu Jakub Kantor.

Po brance velezkušeného Pavla Kožušníka, která znamenala obrat na 3:2, si však už domácí nenechali do výsledku mluvit a utěšeně navyšovali vedení. Konečný debakl ostře kontrastuje s předchozími vzájemnými duely z loňska a předloňska, v nichž Aligátoři dokázali Torpedo trápit. „To bylo dáno mimo jiné i tím, že za Klobouky chytal gólman, který už to zkoušel i za brněnské Buldoky v extralize. Ten nás opravdu trápil, ale tentokrát nepřijel, tak jsme to měli mnohem jednodušší," přibližoval Kantor.

Jediný problémový okamžik tak opravdu nastal jen v úvodu, jinak prožilo Torpedo vydařený zápas. „I trenér byl spokojen. Posledně s Petrovicemi nebyl moc nadšený z průběhu druhé a třetí třetiny, tentokrát jsme makali na sto procent dozadu celou dobu a výsledkem bylo vysoké vítězství," hodnotil Kantor.

Jak už bylo řečeno, Torpedo se v průběhu utkání přehouplo přes hranici sta nastřílených branek. „Tu stovku měl Adam Fliega drahou," pousmál se Jakub Kantor v narážce na Fliegův příspěvek do společné kasy za jubilejní trefu Torpeda. „Já to musím vědět, protože jsem zároveň pokladník týmu," dodal se smíchem. „Na druhou stranu - těch gólů Adam jako obránce moc nedává, tak aspoň přispěje teď," pokračoval v humorném tónu.

Na otázku, zda Torpedo svou ofenzivou náhodou nenahání zbývajícím soupeřům strach, odpověděl. „Je fakt, že druhá půlka tabulky už tak kvalitní není. Zkvalitnění naší ofenzivní činnosti si vysvětlujeme příchodem trojice zkušených hráčů Krečmera, K. Peřky a Varty, kteří za nás loni nehráli, protože působili z různých důvodů jinde, ale jsou to všechno kluci, kteří vědí, jak se hraje v extralize. Naše úderná potence tak stoupla, protože mít v týmu vlastně jeden takový útok navíc, to se musí někde projevit," komentoval Jakub Kantor pozici nejlepšího útoku soutěže i průběžné vedení v tabulce.

Florbal Torpedo Havířov – Aligators Klobouky 13:4 (4:2, 3:1, 6:1)

Branky a nahrávky: 1. Mžyk (Šimík), 13. Mžyk, 17. Pavel Kožušník (Krečmer), 19. Šimík (Mžyk), 27. Fliega (Kuttler), 38. Varta (Krečmer), 39. Mžyk, 46. Fliega (Krečmer), 51. Krečmer, 52. Pavel Bezděčík (Plášek), 57. Pavel Kožušník (Krečmer), 58. Šimík (K. Peřka), 60. Pavel Bezděčík (J. Kantor) – 5. Dragan (Klaška), 11. Líznar (Lazor), 27. Lazor (Líznar), 47. Lazor (Líznar).

Havířov: Piško – Vlach, V. Peřka, Fliega, Kuttler, Třaska, Petr Bezděčík, Kowal – Mžyk, Šimík, K. Peřka – Pavel Kožušník, Krečmer, Varta – J. Kantor, Pavel Bezděčík, Plášek – Bajgar. Trenér: Filip Kubíček.