Česká výprava získala na olympiádě mládeže v Argentině rekordní počet medailí a na cenný kov si brousily zuby i mladé basketbalistky ve formátu 3x3 v čele Anežkou Kopeckou, oporou svého mateřského Havířova v první lize i hráčkou SBŠ Ostrava v extralize.

Mladé lvice nakonec na cenný kov nedosáhly. „Bylo to zklamání, měly jsme totiž větší ambice. Nebyly jsme moc sehrané, ani nám nešla střelba,“ uznala Anežka Kopecká, mimo jiné kadetská mistryně Evropy z roku 2015.

Češky v Argentině doplatily na pekelný los. Národní tým, který kromě Kopecké tvořily také Kateřina Galíčková, Anna Rosecká a Alžběta Levínská, sice nejprve porazil Španělky, poté ale podlehl Australankám, Estonkám i silným Nizozemkám a z ambicí na medaile sešlo.

„Vážně jsme měly těžkou skupinu,“ uznala basketbalistka Havířova, která si však z Buenos Aires přivezla spoustu zážitků. „Taková příležitost se člověku jen tak nenaskytne, bylo to fakt super. Líbila se mi i olympijská vesnice, měli jsme tam různé aktivity, nenudili jsme se. Taky jsme chodili fandit ostatním sportovcům, byla tam super atmosféra, jako na dospělé olympiádě,“ vypráví Kopecká, zahounka extraligových juniorek Havířova.

Talentovanou basketbalistku teď čeká návrat ke své klasické disciplíně – tedy pětkovému basketbalu. „Chvíli vždy trvá, než se člověk přeorientuje. Formát 3x3 je rychlejší, agresivnější, hrají se tam jiné kombinace,“ uvedla Kopecká, kterou trenéra olympijského týmu začala sledovat zhruba rok a půl před odletem do Buenos Aires. „Doufaly jsme v medaili, ale bohužel to nevyšlo. Ale stálo to za to, zážitky jsou skvělé a zkušenost také,“ zhodnotila svou olympijskou misi.