Vyhlášení ankety Sportovec roku 2016, kterou letos tradičně pořádá statutární město Karviná spolu se svými partnery a za mediální podpory Karvinského deníku, proběhne v úterý 7. března v Městském domě kultury v Karviné.
Komise tělovýchovy a sportu magistrátu města Karviné již vybrala své nejúspěšnější sportovce v několika kategoriích.
Vy nyní můžete z nominační listiny vybírat své favority a odevzdat jim svůj hlas, a to jednak prostřednictvím našich webových stránek, jednak hlasováním na originálních kuponech Deníku, které budou během února vycházet každé úterý na tištěných stránkách Karvinského a havířovského deníku.
Jeden hlas na originálním kuponu má cenu deseti hlasů na internetu.
Termíny galavečerů
v našem krajiPondělí 6. března – Nový Jičín (Beskydské divadlo)
Úterý 7. března – Karviná (Městský dům kultury)
Nominovanými sportovci za loňský rok tentokrát jsou:
Jednotlivci – mládež do 19 let
Jana Osifová (Kosatky Karviná) – plavání, letní a zimní Pohár ČR (4.-6. místo)
Anežka Šídlová (Kosatky Karviná) – plavání, letní Pohár ČR (3. místo)
Adam Vosáhlo (TJ Baník Karviná ) – judo, mistr ČR starších žáků
David Vosáhlo (TJ Baník Karviná) – judo, mistr ČR družstev starších žáků
Jan Babič (TJ Baník Karviná) – judo, Český pohár (2.-3.místo)
Ladislav Plachetka (TJ Baník Karviná) – box, 2. místo MČR kadetů a školní mládeže
Roman Volák (TJ Baník Karviná) – box, 3. místo MČR juniorů
Daniel Mikušťák (TJ Baník Karviná) – box, 2. místo MČR kadetů a školní mládeže
Petr Kleberc (TJ Baník Karviná) – box, 2. místo MČR juniorů
Adam Adamovský (TJ Baník Karviná) - sportovní lezení, Mistr ČR v lezení na obtížnost
Kateřina Bužíková (TJ Jäkl Karviná ) – atletika, MČR 12. místo v hodu diskem
Klára Seroiszková (SK Karviná) – lední hokej, reprezentace juniorek U18
Patricie Škorpíková (SK Karviná) – lední hokej, reprezentace juniorek U18
Radek Šuta (SK TKD WTF Karviná) – taekwondo WTF, Mistr ČR
Dominik Sivák (SK TKD WTF Karviná) – taekwondo WTF, Mistr ČR
Dominik Volný (MFK Karviná) – fotbal, reprezentace MS kraje
Jan Holzer (MFK Karviná) – fotbal, reprezentace ČR U16
Ondřej Lingr (MFK Karviná) – fotbal, reprezentace ČR U18, U19
Michal Vaněk (HCB Karviná) – házená, reprezentace ČR dorost
Jan Mucha (HCB Karviná) – házená, reprezentace ČR dorost
Nicolas Noworyta (HCB Karviná) – házená, reprezentace MS kraje
Alexandr Zamarski (HCB Karviná) – házená, reprezentace MS kraje
Jan Müller (Taekwon-Do ITF Karviná) – taekwondo ITF, 2. místo ve sportovním boji na ME juniorů
David Staněk (SH ČMS Sbor dobrovolných hasičů Karviná-Hranice) – požární sport, MČR 2. a 3. místo
Jednotlivci – dospělí
Lubomír Oswald (TJ Sokol Karviná) – basketbal, kapitán týmu 2. ligy mužů
Jan Laštůvka (MFK Karviná) – fotbal, reprezentace ČR
Libor Hanisch (HCB Karviná) – házená, reprezentace ČR
Jan Užek (HCB Karviná) – házená, reprezentace ČR
Radek Pořízek (HbK Karviná) – hokejbal, reprezentace ČR (3. místo MS)
Martin Pala (HbK Karviná) – hokejbal, reprezentace ČR (3. místo MS)
Richard Balcar (Team BMW IV RACING) – motocyklový sport, 3. místo MČR (superbike)
Družstvo
Mladší žáci ZŠ Majakovského (TJ Sokol Karviná) – basketbal, finále MČR
Starší žáci HbK Karviná – hokejbal, 3. místo MČR starších žáků
Mladší žáci HCB Karviná – házená, 1. místo MČR v hazenkářském desetiboji
Muži HCB Karviná – házená, vítěz Českého poháru, 4. místo v extralize
Muži MFK Karviná – fotbal, vítěz II. ligy, postup do nejvyšší soutěže v ČR
Trenér roku 2016
Inna Indráková (TJ Baník Karviná) – judo
Petr Šupol (TJ Sokol Karviná) – basketbal
Tomáš Červenka (MFK Karviná) – fotbal
Aleš Buzek (MFK Karviná) – fotbal
Jozef Weber (MFK Karviná) – fotbal
Talent roku 2016
Adam Breznen (Kabal Team Karviná) – badminton, výborné výsledky v kategorii U17
Mariana Janošová (TJ Baník Karviná) – sportovní lezení, 2x mistryně ČR v lezení na rychlost i obtížnost
Marcel Novák (SKK karviná) – krasobruslení, 2. místo na MČR
Jan Vlášek (Survival kung fu Club Karviná) – kungfu, wushu, 3. místo na otevřeném ME juniorů
Denis David Filipek (Survival kung fu Club Karviná) – kungfu, kickbox, 1. místo na otevřeném ME