Do bojů zasáhli brankář Aleš Hekera a hráči Roman Miczka, Jaroslav Goj a David Dorozlo. Na MS v argentinské Mendoze obsadila česká reprezentace mezi 16 účastníky vynikající 5. místo. Umístila se jako nejlepší evropský tým. Je to také zároveň nejlepší výsledek samostatné české futsalové reprezentace v historii. Titul mistrů světa obhájila Paraguay, která ve finále porazila domácí Argentinu 1:0.

Česká reprezentace ve skupině porazila Venezuelu 1:0 brankou Goje a Kanadu 3:2. V posledním utkání dostala lekci od vicemistrů světa z roku 2003 Kolumbie a prohrála 0:10, když Češi s vědomím jistého postupu do čtvrtfinále utkání vůbec nezvládli. Ve čtvrtfinále svedla česká reprezentace strhující bitvu s týmem Peru. Ani hattrick havířovského kanonýra Goje nestačil a z vítězství 7:5 se radovali Jihoameričané, které ovšem k postupu dotlačili především jihoameričtí arbitři. Následně byli oba vyřazeni z turnaje, postup Čechů byl ovšem v trapu.

Český tým si spravil náladu v dalších zápasech o umístění, v nichž porazil 6:5 Nory a také úřadující mistry Evropy z Ruska 7:6. V dějišti šampionátu zanechali Češi velký dojem a dokonce dostali několik nabídek od jihoamerických i evropských zemí k sehrání přátelských zápasů. „Sálovka v podání jihoamerických týmů je jako z jiné planety. Sledovat, co umí s míčem, je velký zážitek,“ prohlásil po návratu asistent reprezentačního trenéra a zároveň hlavní kouč Premia Havířov Roman Pilch. „S výjimkou utkání s Kolumbií jsme v Argentině předváděli hru na hranici našich možností a s troškou štěstí jsme mohli Peru ve čtvrtfinále i porazit, velkou cenu má pro nás výhra nad Rusy, kteří mají tým tvořený samými profesionály,“ dodal Pilch.

A samotní hráči Premia v Argentině rozhodně nezklamali. Jaroslav Goj byl jednoznačně nejlepším hráčem a s 8 góly i střelcem české reprezentace. Brankář Aleš Hekera také prokázal své kvality, zaskvěl se především v utkání proti Norsku, když chytil 4 trestné kopy z 9 metrů bez zdi. Velmi platnými byli i Roman Miczka s Davidem Dorozlem, jejichž úkolem byla spíše defenziva. „Věřím, že kluci nabrali cenné zkušenosti, a že budou pokračovat ve skvělých výkonech i v dresu Premia v nadcházejícím ligovém ročníku,“ věří Pilch.