Atleti uzavřeli sezonu slavnostním vyhlášením nejlepších

Havířov – Atletický oddíl Slavia Havířov zakončil úspěšnou sezonu 2016 slavnostním večerem, na němž byli vyhodnoceni a oceněni nejlepší závodníci klubu.

19.12.2016

Nejlepší atleti Slavie v roce 2016. Lukáš Ožana a Petra Klementová.Foto: AO Slavia

Vyhlašovalo se v kategorii nejlepší atlet a atletka roku, nejlepší bodovači družstva mužů a skokani roku (nejvýraznější posun v historické tabulce družstva mužů). Po oficiální části následoval drobný raut a dále pak volná zábava.

Na začátku akce měl krátký proslov předseda oddílu Ivo Polášek, který všechny zúčastněné přivítal a v rychlosti zhodnotil atletický rok 2016. Poté se slova ujali trenéři Richard Chmelík a Jan Polášek, kteří rozdali publikaci ročenka 2016 a pak už začalo samotné vyhlašování jednotlivých anket. Nejlepšími atlety za letošní rok byli vyhlášeni Lukáš Ožana a Petra Klementová.

Ožana ovládl v juniorské kategorii trať 1500 m, kde nenašel přemožitele jak v halové, tak v hlavní venkovní sezoně a hlavně získal dva tituly mistra ČR. Účastnil se díky tomu i mezistátního utkání, které proběhlo v maďarské Miskolci. V silné mezinárodní konkurenci tam havířovský běžec obsadil vynikající třetí místo. V mužské kategorii se mu dále podařilo překonat vousatý oddílový rekord na 1000 m, který má nyní hodnotu 2:31,11 min. Na své hlavní trati 1500 m si také výrazně posunul osobní rekord na výborných 3:57,86 min.

Atleti Slavie slavnostně ukončili sezonu 2016.

Petra Klementová zase řádila mezi ženami ve vrhu koulí. V hale získala v této disciplíně stříbro a venku bronz. Posunula svůj oddílový rekord na 15,87 m a navíc byla povolána do české reprezentace a účastnila se i Evropského poháru ve vrzích, kde obsadila pěkné deváté místo.

„Lukáš potvrdil to, že na mistrovských závodech umí zabrat a hlavně využít svou největší zbraň, kterou je jeho úderný finiš. Petra Klementová zaslouží také absolutorium. Dvě medaile z mistrovství ČR v elitní ženské kategorii jsou velkým oddílovým úspěchem. Také se ji daří posouvat hodnotu oddílového rekordu, takže očekávám, že v příštím roce už padne šestnáctimetrová hranice. Ještě bych se rád zmínil o tom, že i když už Petra bydlí a pracuje v Praze, tak nepřestoupila za lepšími podmínkami do Prahy, ale stále reprezentuje Havířov, což nás velmi těší," poznamenal trenér Jan Polášek.

Za zmínku stojí i účasti a výkony veterána Lukáše Mizeráka na mistrovství světa veteránů v australském Perthu, kde se neztratil a na tratích 100, 200 a 400 m obsadil dvě devátá a jedno desáté místo. Na mistrovství ČR veteránů pak zvítězil v běhu na 200 m a v běhu na 400 m byl druhý.

„Určitě je třeba ocenit i ty, kteří v tomto roce splnili ostré limity Českého atletického svazu a účastnili se mistrovství republiky ve svých věkových kategoriích. Kromě těch, o kterých již byla řeč, jsou to dále Daniel Přeček, Matěj Linhart, Vojtěch Zecha, Filip Bartoš, Edita Pipreková, Jiří Vach a Václav Waloszek," jmenoval předseda klubu Ivo Polášek další úspěšné havířovské sportovce.

Radim Štefek (vlevo) a Richard Chmelík měli dobrou náladu.

Rok 2016 může Atletický oddíl Slavia Havířov jistě hodnotit velmi kladně. V průběhu roku získali jeho členové šest medailí z mistrovství ČR (tři zlaté, dvě stříbrné, jednu bronzovou) a sedm medailí z mistrovství Moravy a Slezska (2 – 0 – 5). K tomu byly překonány dva oddílové rekordy.

A jak to v klubu vypadá se soutěžemi družstev? „Přihlášeny jsme měli čtyři družstva, a to družstvo mužů, juniorů, atletické přípravky a minipřípravky. Závodníci v kategorii mladšího a staršího žactva hostovali za druhý havířovský oddíl TJ Start. Tady dosáhl jednoznačně největšího úspěchu náš mužský tým, který příjemně překvapil třetím místem v první lize," zakončil Ivo Polášek.

VÝSLEDKY ANKET
Atletka roku: Petra Klementová.
Atlet roku: Lukáš Ožana.
Skokani roku: Filip Bartoš a Jiří Korejz.
Nejlepší bodovači v I. lize mužů: 1. Lukáš Ožana, 2. Radim Štefek, 3. Matěj Linhart.

Autor: Redakce

19.12.2016

Lidé pomohli dopadnout muže prchajícího policejní hlídce.
4

13

Od neděle se mohou na horách tvořit sněhové jazyky

Havířov prohnal Energii

Havířov /FOTO/ – Povedeným výkonem na ledě lídra tabulky se prezentovali ve svátečním podvečeru hokejisté Havířova. Karlovým Varům podlehli po celkem vyrovnané bitvě 4:6.