V jihočeském Táboře se uskutečnilo Mistrovství České republiky v atletice kategorií dorostu a juniorů. Atleti AO Slavia Havířov navázali na úspěchy z minulých let a vybojovali tři tituly a přidali k tomu jedno stříbro.

Nejrychlejším borcem mistrovství se stal junior Pavel Maslák, který v běhu na 100 metrů zvítězil úžasným výkonem 10,37 sekundy. Tímto by splnil i limit na mistrovství světa juniorů v Kanadě, ale radost mu překazil příliš silný vítr do zad (3,1 m/s).

Mistrovský titul vybojoval Maslák na trati 200 metrů skvělým časem 20,97 sekundy. Bohužel i na této trati mu pomohl vítr nad povolenou hranicí 2 m/s. „Na této trati však má Pavel již limit na MS splněn, takže 10. července odlétá do kanadského Monctonu,“ upozornil předseda atletického oddílu Slavie Havířov Ivo Polášek.

Třetí zlatou medaili oddílu vybojoval pro havířovskou Slavii Petr Kaminski v závodě na 3000 metrů překážek, když zvítězil suverénně časem 9:45,69. Petr potvrdil, že na této trati nemá ve své kategorii v současné době konkurenci a zvítězil před druhým závodníkem s náskokem o více než jedenáct vteřin. „Petr sice limit na juniorské MS nemá, ale je nominován na Mistrovství Evropy v běhu do vrchu v Bulharsku,“ řekl Polášek.

Třetím úspěšným havířovským závodníkem mládežnického Mistrovství ČR se stal Marek Bárta, který skončil ve své hlavní disciplíně hodu diskem na druhém místě s výkonem 49,88 metru. „Marek si dělal velké naděje na účast na MS v Kanadě, ale zranění jej v současné době přibrzdilo a znemožnilo mu splnění limitu,“ dodal Polášek.