Závod družstev mladších žáků nezačali mladí Havířované vůbec dobře. První dva neskočené základy ve skoku vysokém chlapců přidělaly vrásky na čelech celé výpravy. To však byly nejen první, ale naštěstí také poslední neúspěchy. Následně se žáci Startu rozjeli a postupně se propracovali na čelo startovního pole, ze kterého už je nikdo nesundal.

Nejvíce bodů pro tým získal Pavel Štrauch (28 bodů) Na výhře se výrazně podíleli Honza Herec (24,25), Sebastián Gunčík (23), Mikula Tomáš (18), Richard Bzdýl (17,25), Zdenek Soural a Kuba Kolodziejczyk (13). Dále bodovali: Filip Neplech, Formánek Filip, Martin Bambušek, Ondra Blacha, Jan Kněžík, Jakub Němčík, Michal Babič, Jan Hradil, Aleš Sliwka a Vojta Vavřička.

Družstvo Startu potvrdilo ve finále Moravy dobré výkony z postupových kol. „Je vidět, že žáci havířovských sportovních tříd dostávají vše, co potřebují. Navýšené hodiny tělesné výchovy, sportovní soustředění, kvalitní zázemí pro trénování v každém počasí a mnoho jiného se projevilo na výsledcích,“ řekl trenér Jiří Zinecker.

Atletické žactvo Havířova TJ Start Havířov, které působí při ZŠ Marušky Kudeříkové, už startovalo letos na 59 akcích. „To ostatní žákovští atleti mohou jen s povzdechem sledovat,“ poukázal Zinecker.

„Cílem sportovní přípravy v 6. – 9. ročníku sportovních tříd je všestranný rozvoj základních pohybových schopností, a to úměrně věku. Nechceme nadměrně zatěžovat dětský organismus dávkami pro dospělé. V průběhu sportovní přípravy dětí by mělo být identifikováno jejich pohybové nadání pro určitou skupinu disciplín sprinty-skoky, víceboje, vrhy-hody, běhy, kterou prohloubí v dorosteneckém věku, nikoliv ukončí. Vyždímat žáky pro ukojení svých trenérských ambicí je jednoduché,“ dodal Zinecker.

Celkové pořadí závodu družstev:

 

1. TJ Start Havířov 175 bodů

2. BYAC Brno 132

3. TJ VOKD Ostrava-Poruba 109,5

4. TJ Lokomotiva Břeclav 92,

5 AK Olomouc 58

6. AK Zlín 34

7. Uherské Hradiště 18

8. AC Prostějov 13