Mladí Havířované nechyběli ani na Velké pardubické cross-country, která je republikovým finálem přespolního běhu družstev všech krajů. Vareálu dostihového závodiště si závodníci museli poradit se stejnou tratíjako dostihové koně, včetně dvou vodních příkopů, proutěnek a dalších záludných překážek. Za oddíl TJ Start běželi vbarvách Moravskoslezského kraje hned čtyři závodníci. Adéla Čípelová a Lea Silnicová za starší žákyně, Míša Jeziorská mezi dorostenkami a Petr Kaminski se staršími žáky. Na 2300 metrů dlouhé trati skončil Kaminski druhý, Jeziorská desátá a Adéla Čípelová sLeonou Silnicovou se podělily o 37. až 42. místo vpočetném startovním poli. Moravskoslezský kraj obsadil vrepublikovém pořadí 3. místo.

Závody družstev vpřespolním běhu vyvrcholily krajským kolem. Tento závod byl uspořádán ve Frenštátě pod Radhoštěm. ZŠ M. Kudeříkové reprezentovali mladší hoši a mladší dívky. „I když počasí velice znepříjemňovalo průběh závodů, byli jsme úspěšnější než vminulých letech. Výprava vedená Ivetou Buškovou přivezla druhé a šesté místo,“ řekl šéftrenér sportovních tříd Jiří Zinecker. Stříbrné mladší dívky bojovaly ve složení a pořadí: 5. místo Míša Přečková, 6. Lucka Bušková, 7. Kája Stryjová, 11. Lucka Pagáčová, 12. Nela Rychlá, 24. Kristýna Kiszková. Družstvo mladších chlapců běželo a doběhlo ve složení: 16. Jakub Němčík, 18. Jan Kněžík, 19. Filip Formánek, 31. Marek Volný, 32. Jan Hradil.

Další akcí, na které havířovští žáci nechyběli je celoroční seriál Ostravský běžecký pohár. Ten je určen pro závodníky mládežnických kategorií od nejmladších dětí narozených vroce 2000 až po dorost. Havířované zde ukořistili celkem sedm pohárů. Petr Kaminski a Marek Husták dokázali dokonce celkově vyhrát své kategorie.

„Závod je náročný nejen na vytrvalost na trati, ale i pro délku trvání. První závod byl vdubnu a poslední osmý vlistopadu. Běhalo se převážně na asfaltovém povrchu, ale i vterénu. Zúčastnily se ho oddíly a školy celého Moravskoslezského kraje. Obsadili jsme svou účastí všechny kategorie a radost zvítězství či pěkného umístění a množství bohatých cen při vyhlašování každého závodu, si užilo během roku 60 dětí oddílu TJ Start Havířov, což je vytrvalejší polovina našich členů,“ dodal Zinecker.

Výsledky:

Dorostenky: 4. Michaela Jeziorská. Žákyně (92-93): 2. Adéla Čípelová, 7. Leona Silnicová, 11. Daniela Makovényiová. Žačky (94-95): 2. Lucie Bušková, 5. Míša Přečková, 6. Karolína Stryjová, 8. Beata Slowiková. Žačky (96-97): 2. Nela Rychlá, 4. Dominika Váchová, 6. Barbora Horáková. Žačky (98 a mladší): 2. Julie Podzemná, 8. Natálka Rašková.

Dorostenci: 12. Ladislav Koyš, žáci (92-93): 1. Petr Kaminski, 11. Lukáš Szabó. 12. Lukáš Nowak, žáci (94-95): 7. Jakub Němčík, 9. Jakub Kolodziejczyk, 12. Filip Formánek, 13. Jan Kněžík, žáci (96-97): 2. David Hájek, 9. Jan Steuer, 13. Tomáš Freml, 14. Štěpán Koláček, žáci (98 a mladší): 1. Marek Husták, 4. Jan Vácha, 5. Denis Nowak, 6. Josef Micák, 7. Lukáš Rada, 11. Jakub Valášek.

Kneodmyslitelné tečce atletického podzimu pod širým nebem patří Hornická desítka ve Frýdku-Místku. Tohoto rozloučení svenkovní sezonou se počátkem listopadu zúčastnilo 42 žáků ZŠ Marušky Kudeříkové. Ti skončili celkově na 2. místě ze všech zúčastněných škol. David Hájek svoji kategorii vyhrál, na druhých místech skončily Lucka Bušková a Nela Rychlá.