Po dvou mistrovstvích republiky, jedné evropské kvalifikaci družstev a jednom turnaji kategorie Future bude Karviná dějištěm další významné badmintonové akce.

Organizátorům z KaBaL Teamu se totiž povedlo zajistit pořádání turnaje světového badmintonového okruhu. Řadový sportovní fanoušek si asi řekne, že co do významu je takový turnaj zřejmě až za vrcholnou akcí typu českého šampionátu či evropské kvalifikace, ale opak je pravdou, neboť právě na takové turnaje, jaký bude v Karviné, jezdí špičkoví hráči z celého světa.

Karviná je na přehlídku špičkových badmintonistů zvyklá. V minulosti se zde představil třeba Petr Koukal.

„Je to logické, tyto turnaje už jsou dotované a hlavně na nich lze získat body. Náš turnaj je zařazen do kategorie International Series, to jsou už takzvané pětistovkové turnaje. Dál už se pravděpodobně nemáme kam dostat, protože vyšší kategorie už by představovala dotaci 25 tisíc dolarů, a to je momentálně mimo naše finanční možnosti,“ uznal první muž karvinského badmintonu Radim Slíva.

Karvinský turnaj má dotaci 10 tisíc dolarů, láká však hráče z Evropy a Asie, aby si na něm vybojovali nějaké ty body do žebříčku. Pro ně už stojí za to cestovat půl světa. „Máme přihlášené hráče a hráčky z Japonska, Thajska, Indie, Indonésie a dokonce Filipín. Úspěšní hráči získávají na takových turnajích body, které jim mohou dopomoci ke startu na kvalitnějších a lépe dotovaných turnajích,“ vysvětluje Slíva.

V tuto chvíli je mezi přihlášenými nejvýše postaveným borcem Dán Svensen (62. hráč světa), kromě dánské výpravy se ale do Karviné chystají i Němci, Rakušané, Maďaři, Slováci, Poláci a další zástupci evropských zemí. Chybět samozřejmě nebudou ani Češi. „Přivítáme asi dvě stovky hráčů a hráček. Takový turnaj město ještě nevidělo,“ láká Slíva sportovní zájemce, aby se na přehlídku skvělého badmintonu přišli podívat.

Přehlídka skvělých hráčů bude k vidění v Karviné.

Vidět v akci zástupce exotických, ale badmintonově velice silných zemí na vlastní oči, to se nepoštěstí každý den. Je zřejmé, že tento badmintonový monstrpodnik je adekvátním sportovním svátkem u tak výjimečné příležitosti, jakou budou letošní oslavy 750 let výročí města Karviné.

Turnaj se koná od 15. do 18. března v prostorách víceúčelové haly STaRS, a to každý den od 9 hodin. Finálové boje jsou na programu v neděli, semifinále už v sobotu od 16 hodin.

Vstupné činí pro dospělé 40 Kč na den, na všechny čtyři dny pak rovných 100 Kč. Děti do 15 let a důchodci nad 65 let neplatí nic.