Karvinští házenkáři si v nebývale dramatickém finiši základní části zajistili druhé místo v tabulce za suverénním Zubřím. Ve čtvrtfinále play-off tak narazí na Jičín.

Takhle našlapané čelo tu dlouho nebylo. Druhá Karviná, třetí Lovosice i čtvrtá Plzeň končily na 29 bodech, pátá Praha získala jen o bod méně.

„Do poslední chvíle se bojovalo o ten druhý flek, nikdo nechtěl skončit pátý a začínat sérii venku. Pro nás trenéry to bylo spíš na infarkt, pro diváky naopak super, protože všechno bylo dlouho na vážkách a i v play-off to bude otevřené. Ale i toto kluky zoceluje. V takových zápasech získávají potřebné zkušenosti,“ míní trenér Baníku Marek Michalisko.

Skutečnost, že jeho tým skončil v nabitém čele tabulky druhý, už je ale minulostí. „Až podle play-off se bude hodnotit sezona. Když se uspěje, fajn, když ne, tak druhé místo po základní části nikoho nezajímá,“ upozornil Michalisko.

Jeho tým se proto soustředí na to, aby zvládl čtvrtfinálovou sérii s Jičínem, který se Baníku připletl do cesty. „Uvidíme, jak to dopadne. Naše plány byly skončit do pátého místa, k tomu máme slibně nakročeno, ale samozřejmě není ještě všem dnům konec,“ poznamenal jeden z karvinských střelců Jan Zbránek. „Je třeba dál bojovat,“ burcuje kolegy. „Byla by blbost se spokojit s tím, že máme splněno. Když už je ta sezona takhle rozjetá, myslíme na placku. Kdo by nechtěl medaili?“ ptá se celkem logicky.

Ostatně, na splněný sen o medaili hráči dřeli tři čtvrtě roku. „Spousta hráčů tady medaili z extraligy vůbec nemá. Čeká nás měsíc a půl života, do kterého prostě musíme dát absolutně všechno,“ zakončuje bojovně Zbránek.