Házenkáři Karviné hostí v neděli valašské „chasníky“ ze Zubří, kteří svému soupeři nikdy nedali nic zadarmo. A ještě jim, když to šlo, naložili.

Vzájemné souboje totiž nikdy nepostrádají náboj, vyhecovanost a nezměrnou bojovnost na obou stranách. A samozřejmě skvělou atmosféru v hledišti. Pro Karvinou existuje v lize už jen jeden prestižnější soupeř – historický rival z Dukly.

„Samozřejmě se na Zubří těšíme. Doufám, že navážeme na výhru z derby ve Frýdku a potvrdíme postavení na čele tabulky,“ přál by si trenér karvinských baníkovců Marek Michalisko.

Posledně jeho tým střelecky explodoval, když frýdecko-místeckému Pepinu nasázel do sítě 41 gólů. To je na fakt, že se hrálo venku, slušný počin. Třeba v EHF Cupu v Maďarsku by se něco podobného hodilo…

Ale zpět do domácí soutěže. Zubří sice naposledy vyhrálo, ale zase to nebyl nijak přesvědčivý výkon. Předposlední Brno přetlačilo o gól. Valaši jsou momentálně v procesu přestavby kádru. Nedávno dokonce vypadli v domácím poháru po sedmičkovém rozstřelu ve Vsetíně s domácím druholigovým týmem.

V létě došlo v kádru Valachů ke změnám v kádru. „Odešli jim Klíma do Dukly a Douda do Plzně. Jinak spíš mladší hráči,“ poznamenal trenér Michalisko.

Jeho tým už se společně s Plzní přehoupl přes hranici dvou stovek nastřílených branek. Co na to trenér říká? „Jen v tom pokračovat. Máme v útoku několik variant, hodně využíváme tu naši hru sedm na šest. Ve Frýdku jsme ji takto vydrželi hrát pětadvacet minut,“ pochvaloval si.

Zubřané každopádně na startu sezony (podobně jako Dukla) předvádí dost nevýrazné výkony a fanoušci mohli oba kluby až do středečního kola vidět v tabulce nezvykle nízko. „Ale Zubří bych určitě nepodceňoval. Jistě se na něj pečlivě nachystáme. Věřím, že během sezony půjde nahoru, herně na to má. A do souboje s námi půjde určitě na maximum, takže nějaká lehkovážnost z naší strany není na místě,“ ujistil Michalisko, že proti Zubří to bude tradiční bitva se vším všudy.

Baníkovci doufají, že se zase naladí na pravidelný zápasový rytmus. „Abych byl upřímný, ta reprepauza nám moc neprospěla. Vypadli jsme z tempa a ve Frýdku to šlo vidět. Je dobře, že už se hraje tak brzy, snad ten rytmus zase chytneme,“ zakončil Marek Michalisko.

Nedělní utkání se Zubřím začíná v karvinské hale házené klasicky v 10.30 hodin.