Baník vyrazil na západ Čech bez svého nejlepšího střelce Vojtěcha Patzela a v útoku kupil nepřesnosti. „Asi se to projevilo, i když by nemělo. Věděli jsme, že proti Plzni musí zahrát tři čtyři naši klíčoví hráči na sto procent, a to se bohužel nestalo. Dvakrát jsme se dotáhli na rozdíl branky, ale překlopit skóre úplně se nám nepovedlo,“ uznal trenér Karviné Michal Brůna.

Večerní Karviná-Fryštát v romantickém předvánočním hávu.
Jak si užít Vánoce na Karvinsku? Vyrazit můžete za kulturou, na kluziště i bazén

A co přesně bylo Patzelovi? „Byl u doktora a magnetická rezonance odhalila zlomenou kůstku v zápěstí. Bude to chtít klid,“ pokrčil rameny. Naopak i se zraněním hrál Dominik Solák. „Rozhodl se před zápasem, že to zkusí. Palec má štíplý, ale bude dobrý,“ doplnil Brůna k zdravotnímu stavu obou reprezentantů. A neohrozí tato zranění jejich start na lednovém evropském šampionátu? „Doufám, že ne. Pokud ale nastoupí, tak určitě s ortézami,“ dodal Brůna.

Karvinští museli hned od startu dotahovat náskok Plzně. Jako obvykle se dařilo Nejdlovi, který proti Karviné pravidelně sází gól za gólem. „Ten ale udělal obrovský progres. To spíš nás překvapil na středu mladý Říha. Ten zahrál opravdu skvěle. Je vidět, že se budeme muset připravovat i na tuto variantu,“ přiznal Brůna.

Házenkáři Karviné uspěli v dalším utkání. Výborně zahrál Jan Užek (v černém).
Udrželi prvenství. Výhru z Jičína ale kalí zranění Soláka

Plzni sportovně pogratuloval k výhře. Byla o něco lepší. „Nevyšlo nám to podle představ, to se stává. Aspoň jsme si proti Plzni vyzkoušeli další typ obrany. Mrzí nás, že jsme skončili pod vrcholem, ale jede se dál,“ zakončil Michal Brůna poslední karvinský zápas roku 2021.

Talent Plzeň – Baník Karviná 26:22 (14:11)

Sled: 3:1, 6:2, 9:5, 11:6, 11:10, 13:10, 15:13, 19:15, 20:19, 23:19, 24:21. Rozhodčí: Kremláček, Procházka. Sedmičky: 9/6:4/2. Vyloučení: 3:6. Diváci: 725.

Nejvíce branek Plzně: Nejdl 7, Stehlík 7/6, Chmelík a Říha po 4.

Karviná: Marjanović, Mokroš – Skalický 2, Mlotek 1, Franc, Fulnek 5, Užek 3, Harabiš, Solák 4/1, Urbański, Noworyta, Široký, Nantl 1, Sobol 4/1, Růža 2. Trenér: Brůna.