Tři výhry v extralize a dvě v poháru. Karvinští hráči v zimě udělali kus práce a po reprezentační přestávce vpadli do pokračování rozehrané sezony na jedničku. V posledních týdnech se ale potýkají s větší marodkou, což bylo znát i v Plzni, kam hosté odjížděli po pouhých třech dnech odpočinku po pohárovém duelu ve Frýdku a se skromnými ambicemi.

„Skutečně jsme přijeli v okleštěné sestavě, chtělo by se říci už tradičně. Bylo nás jedenáct, z toho dva gólmani, takže jsem musel do hry zasáhnout znovu i já," pousmál se hrající předseda karvinského klubu Roman Farář.

Ten už před semifinále Českého poháru avizoval, že stěžejní bude pro tým to, jak zvládne domácí duely v extralize s Lovosicemi a Kopřivnicí. „Z tohoto pohledu se po porážce v Plzni zase tolik nestalo. Tady jsme mohli jen překvapit a musím říct, že se nám to v první půli celkem i dařilo. Hráli jsme odvážně a dobře, vlastně až do chvíle, než nás rozhodčí poslali do čtyř. Až ve druhé půli nás Plzeň přehrála, nicméně mě těší, že se na to kluci nevykvákli ani za stavu, kdy jsme prohrávali o pět nebo třeba sedm gólů. Pořád jsme bojovali a snažili se o korekci. Za přístup i výkon jsme kluky pochválili," dodal Farář.

Baníkovce čeká mnohem důležitější zápas v neděli, kdy od 10.30 hodin hostí Lovosice. „Ty prostě musíme zvládnout. Bude to i vzájemná konfrontace před finále Českého poháru. Rádi bychom soupeři ukázali, že to s námi nebude mít jednoduché," pousmál se Farář, který věří ve velkou podporu karvinských fanoušků, kteří svým povzbuzováním dotlačili svůj tým ve středečním pohárovém semifinále ve Frýdku-Místku do boje o hodnotnou trofej.

Talent MAT Plzeň – HCB OKD Karviná 30:22 (16:15)

Sled: 1:2, 4:3, 5:6, 7:9, 10:11, 12:12, 13:14, 19:16, 21:17, 23:18, 25:19, 27:20. Rozhodčí: Kozler a Zych. Sedmimetrové hody: 2/1:3/3. Vyloučení: 5:6. Diváci: 1120.

Nejvíce branek Plzně: Vinkelhöfer 7, Blecha 6/1, Škvařil 6.

Karviná: Lefan, Schams – Farář, Frančík 2, Hanisch, S. Mlotek 6, Monczka 3, Plaček 1, Jan Užek 7/3, Jiří Užek 3, Veřmiřovský.