A kde jinde se vrhnout do honění meruny, než na vesnici? Dominik si vybral klub, který roky platil za nejslabší na Kladensku, ale už to delší dobu není pravda – Třebichovice. Tam dali dohromady dobrý tým, který hraje třetí třídu a Barnošák mu dokonce pomohl i dvěma góly k aktuálnímu dvanáctému místu. „Potřeboval jsem další pohyb a kamarád Filip Smolík mě přemluvil, abych šel do Třebichovic, že bude sranda,“ vypráví vousatý rodák z Karviné.

Tam také kdysi jako kluk s fotbalem začínal. „Jojo, nebožtík táta hrával závodně, tak jsem také začal. Asi ve třetí třídě jsem mu ale řekl, že mě fotbal zase tolik nebere, že bych raději trochu silovější sport. Proto jsem šel na hokej a od něj se pak dostal k hokejbalu,“ popisuje cestu chasník, který hrával v Karviné hokej i hokejbal a později v Třinci už jen hokejbal, odkud se jako elitní kanonýr extraligy přesunul právě do Kladna.

Cíle má hlavně hokejbalové, Kladno by rád dovedl k mistrovskému titulu a také by se chtěl dostat do národního týmu, který v roce 2022 odletí na mistrovství světa do Kanady. Otázkou tak je, co na jeho fotbalovou aktivitu říká trenér Drahomír Kadlec. Bývalý skvělý hokejista je s hráči kamarád, ale umí být i přísný…

„Je fakt, že v Třebichovicích je to někdy docela razný fotbal, ale v podstatě jsem tvrdý sport čekal a nijak mě to nepřekvapilo. Trenérovi se to moc nelíbilo, ale já jsem taková hlava, že si nechám do máločeho mluvit. Uvidíme, co bude, až se zraním, snad se to nestane,“ směje se reprezentant.

Ten si v úterý stejně jako ostatní hráči kladenského týmu navlékl slušivou červenou vánoční čepičku a společně pak zazpívali ve videovzkazu krátkou vánoční koledu pro fanoušky. A jak to k chlapíkovi, jemuž polští přátelé přezdívají Drtikol, sedí? „Já jsem rád, že se konečně zase můžeme vidět s klukama. Ve světě není dobrá situace a každé takovéto zpestření jako společné zpívání koledy přijde vhod. Myslím, že kluci jsou také rádi,“ usmál se Dominik Barnošák.