Pro Pelikány z Bučovic to bylo premiérové soutěžní utkání nové sezony, která se v baseballu hraje systémem jaro – podzim, tedy letos v aktuální rok 2012. Oba kluby se dohodly, že odehrají dvojzápas po sedmi směnách.

Pelicans Bučovice – Snails Orlová 17:21

První utkání bylo plné zmatků a spousty errorů na obou stranách baseballové defenzivy. Skóre se neustále přelévalo z jedné strany na druhou a ze sedmisměnného utkání se stala tříhodinová bitva o vítězství, ve které nechyběl ani přebytek emocí. Přesto díky kvalitnímu útoku Snails, kteří dokázali zúročit čtrnáct povedených odpalů a dva homeruny, se mohli hosté těšit z vydřeného vítězství. V utkání zaujal unikátní grandslam, o který se postaral Křižoščak.

Pelicans Bučovice – Snails Orlová 7:17

Před druhým utkáním se Orlovští jasně shodli na tom, že už se jim podobný zkrat v podobě negativních emocí jako v předešlém duelu nesmí stát a cíleně se soustředili na odvedený výkon. To se projevilo disciplinovanou hrou a drtivým útokem.

Díky deseti podařeným odpalům a dvěma homerunům (M. Kozák) se vrhli Orlovští na soupeře jako hladoví lvi. Za výsledkem stojí hlavně skvělé sebeobětovací hry, které plnili pálkaři Snails na výbornou. Soustředění se vyplatilo, Šneci smetli Pelikány po páté směně rozdílovým výsledkem 17:7 a byl konec. Stejně jako v přeboru severomoravské oblasti tedy odstartovali orlovští hráči na výbornou.