V oblastním přeboru nastupovala dvě družstva U11 pod vedením trenérů Romana Vítka a Jana Kukly a orlovští chlapci v konkurenci soupeřů, kteří už měli za sebou i tři soutěžní sezony, skončili na solidním šestém místě (v základní skupině třetí).

„Máme vlastně tři chlapecká družstva, U10, U11 a U12. Všechna hrají v oblastním přeboru. Dívky máme zase v přípravkách. Hodně spolupracujeme s klubem SBŠ Ostrava, který vede Kamil Havrlant, takže některá naše děvčata si letos zahrála právě za Ostravu,“ přibližuje Roman Vítek.

Klub provádí nábory pravidelně začátkem září a úspěšně. Nárůst členské základy je markantní. „Momentálně máme v klubu 140 dětí,“ potvrzuje Vítek, že ačkoliv existence klubu v Orlové není dlouhá, už je mezi TOP 5 orlovskými kluby v počtu členů. „Ale jo, docela se to chytlo,“ přiznává Vítek.

Členská základna se zvedla na 140 dětí.

Poděkování pak směřoval ke školám, se kterými Orlová spolupracuje. Hlavně ZŠ Školní, kde se hrají i zápasy dětí, a pak také ZŠ K. Dvořáčka, ZŠ U Kapličky, ZŠ Ke Studánce a ZŠ Máj. „Spolupráce se školami je nadstandardní,“ uznává.

Problémy jsou jen s tréninkovou kapacitou, protože v Orlové chybí hala vyloženě pro míčové sporty. Obsazenost tělocvičen je vysoká a občas nestačí,“ vysvětluje Vítek.

Orlová se snaží vystavět mládežnickou pyramidu od nejmladších minižáků. „Jsme tu zatím krátce, takže logicky ani nemůžeme mít tolik družstev, ale uvidíme v budoucnu, jak budou děti vyrůstat a zůstávat v klubu, protože některé mají samozřejmě tendenci odejít. Ale chtěli bychom postupně hrát ligové žákovské soutěže, možná i v kategoriích kadetů či juniorů,“ nastiňuje Roman Vítek.

A jak jsou děti šikovné? „Víte, v tomto věku se dá zatím říct jen to, že je tam potenciál. Basket je technicky náročný sport, je tam spousta dovedností, co se děti musí naučit. Vše se vytříbí až později,“ přibližuje.

A jak je na tom klub finančně? „Teď jsme dostali dotaci z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a samozřejmě nás podporuje město Orlová. Za každého partnera orlovského basketu budeme pochopitelně moc rádi,“ uzavírá Roman Vítek.