Dopadli o něco lépe než jejich starší kolegové, vyhráli aspoň jedno utkání. To rozhodující s domácím Zlínem nezvládli.

NH Ostrava – Sokol Karviná 95:56 (42:21)

Hlavní favorit baráže potvrdil svou výkonnost. Ostravané nastoupili v kompletní sestavě, i s devíti hráči, kteří již letos hráli žákovskou extraligu. Karvinský prapor držel pouze skvělý Petr Sodomka. Nová huť si vytvořila náskok, takže v závěru už Sokol dal příležitost celé lavičce, aby ušetřil síly na klíčový druhý duel. Karviná: Sodomka 30, Horváth 5, Sanak 5, Neškera 4, Hadinec 4, Mosler 4, Tesař 2, Knybel 2, Staněk, Šeda, Jonáš.

Proton Zlín – Sokol Karviná 58:45 (23:15)

Rozhodující utkání o druhé postupové místo vyšlo Zlíňanům. Zaplněná hala hnala domácí družstvo za postupem, zápas měl obrovskou atmosféru, referovala o něm i tamní média, takže se karvinští chlapci dostali i do šotů zlínské regionální televize. Zápas se vyznačoval obrovskou tvrdostí a totálním nasazením, zvláště v obraně. Zlín si neustále udržoval mírný náskok, ale Sokol bojoval na maximum. Po trojce Jana Horvátha svítilo na ukazateli stavu skóre 43:40, krátce nato ale musel pro křeče odstoupit kapitán Tomáš Hadinec, a to se na nezkušeném týmu Karviné projevilo. Šestky Sokola nestály za nic (16/3), hráči neměli silné nervy. „Hoši měli slabé šestky, nevyrovnali se s pískotem domácích diváků, kteří je chtěli rozhodit, a to se jim povedlo. Na psychice a hlavě se musí ještě pracovat,“ upozornil trenér družstva Petr Šupol. Domácí se na zápas skvěle připravili, klíčový hráč Sokola Petr Sodomka byl zdvojován, někdy i ztrojován, a když už se prosadil a uvolnil spoluhráče, ti neproměnili jasný koš. „Ale byla to porážka se ctí,“ dodal Šupler. Karviná: Hadinec 13, Horváth 12, Sodomka 8, Sanak 8, Mosler 2, Tesař 2, Neškera, Knybel, Šeda, Jonáš, Staněk.

Sokol Karviná – BK Kolín 63:56 (33:27)

Na závěr Karviná i přes velkou únavu dokázala vyhrát, byť podala průměrný výkon. Bylo to vítězství silou vůle. Znovu měla katastrofální šestky - 17/1. Baráž o extraligu mladšího dorostu v příští sezoně tedy nevyšla, ale Sokol bude nadále pracovat na zlepšení kontinuity mládeže a zkvalitnění podmínek pro samotné hráče. „Rádi bychom vytvořili klub se stabilizací a slušnou mládežnickou základnou. Chceme pozvednout basketbal v Karviné na nějakou pořádnější úroveň, protože dosud zde košíková nehrála prakticky žádnou roli,“ vysvětloval předseda Sokola Roman Hamrus. Karviná: Sodomka 25, Sanak 15, Horváth 7, Moslem 6, Neškera 6, Hadinec 2, Tesař 2, Knybel, Staněk, Šeda, Jonáš. Trenéři: Petr Šupol a Petr Sodomka. Celkové pořadí baráže: 1. NH Ostrava, 2. Proton Zlín (oba postupují), 3. Sokol Karviná, 4. BK Kolín.