Geofin Nový Jičín – Sokol Karviná 62:84 (31:43)

„Soutěž jsme začínali porážkou s Novým Jičínem. Teď jsme mu chtěli porážku vrátit a vyhrát pokud možno aspoň o 17 bodů. A to se nám podařilo,“ radoval se trenér družstva Petr Šupol. Jak je vidět, tým se stále více sehrává a forma jde postupně nahoru. Karvinští chlapci vyhráli pět z posledních sedmi zápasů a poskočili v tabulce na pátou pozici právě před Nový Jičín.

Individuálně se prosadili pod košem nebranitelný Petr Sodomka a na křídle vynikající trojkař Tomáš Kraina. „Nechci nikoho vyzdvihovat. Na vítězství se podílel celý kolektiv. Soupeři nepomohl ani extraligový rozehrávač Podhajský ze Zlína,“ chválil družstvo karvinských chlapců trenér Šupol. Sokol získal nejen 12 doskoků v útoku, ale i 14 v obraně. Vůbec v defenzivě si vedl na jedničku, a i když měl slabší šestky, střídáním zonového bránění a zonového presu přiměl Nový Jičín k chybám, které trestal koši.

„Je zajímavé, že na rozdíl od našich juniorů, kteří jsou doma bez prohry, kadeti se lépe cítí venku, kde zatím prohráli jen jednou. V cizím prostředí jsou méně nervozní a dělají méně individuálních chyb,“ postřehl předseda Sokola Roman Hamrus. Příští týden jedou karvinští hráči do Hradce Králové a Svitav a pokud chtějí nadále pomýšlet na proniknutí do vedoucí čtveřice, musí přivézt alespoň jednu výhru. Největšími soupeři Sokola nadále zůstává trio Opava, Nový Jičín, Kroměříž.

Karviná: Sodomka 34, Kraina 15, Porner 8, Drobčinský 8, Sanak 8, Hadinec 3, Tesař 2, Mosler 2, Neškera 2, Horváth 2, Staněk.

Trenéři: Petr Šupol a Petr Sodomka.