Série začne v sobotu 22. dubna v 15.30 hodin v Brně, k odvetě na karvinské ZŠ Družby dojde v neděli 23. dubna ve 14 hodin. Semifinále se opět hraje na dva zápasy a rozdíl skóre. Druhou dvojici ve skupině C tvoří BK Hladnov Ostrava - Slovan Černá Pole Brno.

„Ve čtvrtfinále překvapení nenastalo, všichni favorité vyřadili níže postavené celky, ale semifinále bude nevyzpytatelné,“ upozornil trenér Karviné Roman Hamrus, že všechny týmy jsou vyrovnané.

Třetí semifinále play-off extraligy Lovci Lovosice - Baník Karviná 30:34.
Házenkáři Baníku jsou popáté za sebou ve finále! O titul se opět porvou s Plzní

Začíná se vždy na palubovce níže umístěného celku po základní části, kterou Karviná suverénně vyhrála. „Odveta doma je zdánlivá výhoda, v případě porážky venku musí tým otáčet skore, a to je vždy složité. V sobotu proto jedeme do Brna vyhrát, a to jakýmkoli rozdílem,“ přiblížil kouč bojovnou náladu Sokolů.

Karviná v základní části svého soupeře porazila 126:70 a 94:70. „To se ale nyní nepočítá,“ upozornil Roman Hamrus. „Jejich tým je spíše mladší s některými pendlujícími hráči z NH Ostrava a Zlína, v kádru mají i několik juniorských reprezentantů z extraligového U19 Tygři Brno. Vyznačují se nátlakovou hrou v obraně a velkým tempem,“ prozradil trenér Sokolů o Žabovřeskách.

Zápas 22. kola druhé fotbalové ligy Sparta Praha B - MFK Karviná 2:2, který se hrál 16. dubna 2023.
Karviná uhájila domácí tvrz i před Chrudimí, výhru zařídil penaltový král Málek

„Naší zbraní by měla být větší vyváženost věková i poziční, neboť ve střelbě trojek hlavně doma dlouhodobě kralujeme, ale i naše podkošová sestava v posledních dvou letech nabyla na velké síle,“ prozradil Roman Hamrus. Tým Sokolů by měl mít kompletní.

„Věříme, že i když v našem skromném, ale přátelském prostředí na Družbě, nás podpoří velké množství diváků, podobně jako ve čtvrtfinále proti Třebíči, a budou našim šestým hráčem, i s jejich pomocí prolomíme prokletí semifinále a poprvé v historii postoupíme do finále play-off druhé ligy,“ připomenul Roman Hamrus velký sen karvinských basketbalistů.

Vítězové sérií si zajistí postup do finále, ve kterém se utkají s nejlepšími celky z českých skupin A a B.