„Tým Sokola Pražského vůbec neznáme, nikdy jsme se s ním nestřetli,” řekl karvinský trenér Roman Hamrus a prozradil, že si mapovali výšky i váhy hráčů soupeře, jejich statistické poměry, střelce trojek i procento šestek.

„Snažíme se z toho odhadnout, jak bude vypadat jejich základní sestava a systém střídání,” vysvětlil s tím, že informace sháněli i od spřátelených koučů a manažerů jiných klubů. „Konzultoval jsem to s nimi a všichni nám věří,” potěšil Romana Hamruse názor kolegů.

Martin Galia (loučení s reprezentační kariérou, ČR - Izrael ve Frýdku-Místku, 30. 4. 2023).
Češi zdolali Izrael, házenkářská legenda Galia se s reprezentací loučil v brance

Věkový průměr Sokola Pražského je podle něj podobný jako ten karvinský. „Na rozdíl od semifinálového soupeře SK Žabovřesky je zkušenější, disponuje sedmi hráči nad dva metry, hlavní hvězdou je bývalý reprezentant Ondřej Kohout, který ještě předloni hrál nejvyšší soutěž za Pardubice. Na svou výšku 206 centimetrů je i skvělý střelec z dálky,” konstatoval kouč Karviné.

Na co bude v sokolském souboji spoléhat jeho tým? „Věříme, že naší předností bude větší atletičnost a vyrovnanost rotace na perimetru, kde disponujeme poměrně vysokými hráči, kteří jsou současně i výbornými střelci a běhavými do obrany. Skvělí jsou i naší pivoti, své kvality už dokázali. Naší hlavní zbraní je ale týmová chemie a to, že hráči bojují jeden za druhého a jsou hodně univerzální. I menší hráči dokážou bránit pivoty soupeře a vysocí naopak umějí dávat i trojky,” pochválil kouč své svěřence.

Vítězky J&T Banka Ostrava Beach Pro 2022 - 1 Cinja Tillmann (GER) a 2 Svenja Müller (GER), 29. května 2022 v Ostravě.
Písečná pláž i hala. Ostrava se letos stane na týden mekkou světového volejbalu

Série play-off začíná v Praze. „Pojedeme tam vyhrát, náš cíl je podlomit sebevědomí soupeře do odvety,” naznačil Roman Hamrus finálovou taktiku.

„Pokud by se nám to nepodařilo, chceme sehrát co nejvyrovnanější zápas, abychom doma totálním tlakem a euforií soupeře utavili a skore otočili. K tomu budeme potřebovat co největší podporu našich příznivců,” přál by si mít v hale ZŠ Družba bouřlivou atmosféru, která by jeho tým hnala za postupem do baráže. Podporu v hledišti přislíbili trenéři a manažeři sprátelených klubů z okolí, připraveno je i vystoupení mažoretek Mikado.

Český krasobruslař Michal Březina na mistrovství Evropy v lednu 2017 v Ostravě, kde obsadil 12. místo.
České krasobruslení slaví, na show Made in Czechia v Ostravě vystoupí i Březina

Další finálové dvojice II. ligy: Wolwes Radotín - Slovan Černá pole Brno, BK Vysoká nad Labem - Sokol Písek. Vítězové sérií mají právo účasti v baráži o I. ligu, kde je doplní Pelhřimov, předposlední tým druhé nejvyšší soutěže, poslední Jihlava spadla přímo do II. ligy. Z baráže postoupí dvě družstva.