Na mladých hráčích se projevuje skvělá práce trenéra Hamruse a jeho kolegů. Zvláštní pozornost si zaslouží speciální atletické tréninky, které se již projevují a jež vedou zkušení atletičtí harcovníci s dlouhodobými výsledky v oblasti školní tělesné výchovy Ladislav Čermák a Emil Hamrus. „Bez jejich pomoci bychom těžko odolávali presinkovým obranám, které praktikují Vysočina, Chrudim, Snakes Ostrava, Krnov nebo třeba Zlín,“ upozornil na velký díl prozatimních úspěchů Sokola jeho předseda a hlavní kouč mládeže v oddíle Roman Hamrus.

Sokol Karviná – BK Pelhřimov 84:54 (44:14)

V sobotním utkání si karvinští junioři poradili hladce s Pelhřimovem, když po dvou čtvrtinách, tedy po půli, vedli drtivým rozdílem třiceti bodů. Aby ne, když už v osmé minutě svítil na ukazateli skóre pro hosty hrozivý stav 23:1. Sokol vytáhl na soupeře totální presinkovou a trojkovou smršť, která dovolila dohrát zbytek zápasu náhradníkům z lavičky. Opět si zahráli i tři kadeti. Ceněný triple double si připsal hbitý Odehnal, zapracovat je třeba na šestkách, které byly slabé (30/12).

„Celek Pelhřimova nedokázal vyvinout účinný obranný tlak, dal první koš ze hry až ve druhé čtvrtině, což hovoří za vše. My jsme dokázali rozložit síly na všech dvanáct hráčů, kteří byli na soupisce. Objektivně je třeba přiznat, že Pelhřimovu chyběli dva dvoumetroví pivoti, ale to nám samozřejmě přišlo vhod,“ rekapituloval první víkendový úspěch Roman Hamrus.

Karviná: Hamrus 14, Odehnal 14, Wisla 14, Sodomka 12, Bahník 12, Oswald 7, Mosler 5, Martínek 2, Kristián, Mairinger, Hadimec.

Sokol Karviná – BC Vysočina 81:71 (50:33)

V neděli se na palubovce Základní školy Družby představil BC Vysočina, celek ze Žďáru nad Sázavou. Hráči Žďáru podlehli v sobotu na půdě vedoucího týmu soutěže Snakesu Ostrava o pouhých 10 bodů, takže domácí očekávali obrovský boj o první čtyřku. „Soupeř se vyznačuje vynikající fyzičkou. Však taky osobku praktikoval po celou dobu utkání, na konci dokonce celoplošnou, s čímž jsme měli problémy,“ ocenil kvality protivníka kouč Hamrus. Jenže jeho tým, to není jen tak nějaká ledasjaká tlupa nazdárků.

Právě naopak. Takticky i technicky vyspělé družstvo, bojovné a s velkou vůlí po vítězství. Karvinští chlapci v první půli několikrát zahráli zónový pres a dali soupeři lehké koše, což jej frustrovalo. První půle se vyznačovala ze strany Sokola výbornou střelbou, domácí zaznamenali šest trojek a po půlhodině hry to vypadalo na pohodovou záležitost (70:51). Soupeř ale obrovsky bojoval a v obraně přitvrdil na maximum. Navíc se domácí začali postupně vyfaulovávat a trenér Hamrus točil sestavu v osmi lidech jak se jen dalo. Hosté tedy zabrali, ale nakonec už jen kosmeticky korigovali. Důležitá výhra zůstala doma.

Z individualit lze vypíchnout výkony Odehnala a T. Hamruse (oba triple double), nejlepšího střelce Wisly, který navíc přidal 18 doskoků a vzorně bránícího Tomáše Miczu, jenž pokryl klíčového rozehrávače soupeře Vavřínka, který si téměř neškrtnul. Dal jen tři body. „Chlapce chválím, ale našel jsem i nedostatky. Družstvo uhrálo 26 doskoků v útoku, jenže následně neproměnilo mnoho střel, takže minimálně polovina těch doskočených balonů přišla vniveč. A zase jsme měli slabé šestky (22/8 – pozn. red.). Pozitivem je dvanáct bloků a 27 zisků v poli, celkově jsme zahráli hodně dobře. Je skvělé, že nad největšími soupeři z Chrudimi a teď i Vysočiny jsme dokázali doma zvítězit,“ upozornil na důležitou skutečnost Roman Hamrus.

Karviná: Wisla 20, Odehnal 17, Hamrus 15, Sodomka 8, Micza 6, Oswald 6, Bahník 5, Kristián 4, Martínek, Mosler, Mairinger, Wiglasz.

Trenéři: Roman Hamrus a Petr Šupol.

Příště přivítají karvinští hráči dosud neporaženého lídra soutěže a favorita postupu Snakes Ostrava, což bude bonbonek pro diváky i samotné hráče. „Snakes je vynikající soupeř. My jsme teď na třetím místě v tabulce a rádi bychom si postavení ve vedoucí čtyřce upevnili. Pokusíme se o historické překvapení, ale bude to těžké. Nemáme co ztratit, využijeme znalosti soupeře. Jisté je jedno – Ostravané už nás tentokrát určitě nepodcení, neboť v září jsme u nich uhráli přijatelnou prohru 69:71,“ podotkl na závěr Hamrus.