„Přesto můžeme být s naším dosavadním účinkováním v sezoně spokojeni. Oproti loňsku je to výrazný rozdíl," upozornil hlavní trenér Sokola Josef Němec na loňské záchranářské práce. Letos to vypadá na pravý opak a ve hře je play-off.

BC Nový Jičín – Sokol Karviná 61:65 (28:32)

Nejprve svedli basketbalisté Sokola duel o druhé místo. „Nový Jičín byl velice těžkým protivníkem. Kluci však hráli pozorně v obraně a po osobní jsme přešli i na obranu zónovou 2-3, díky které jsme nakonec vyhráli," považoval si trenér Němec výhry z palubovky regionálního soupeře už jen z toho důvodu, že jeho tým nepřijel k utkání v nejsilnější sestavě. „Spíš naopak. Scházeli nám Halík, Odehnal i Sodomka," upozornil.

Karviná vsadila na enormní bojovnost, do hry nasadila deset hráčů a šetřila tak síly. Mezi nejlepší střídání patřilo nasazení Horvátha, který přispěl k rychlému pojetí hry. V obraně zářili T. Hamrus a Smolka, zkušenosti vložil do hry Pacut a potvrdil, jak ceněným je stále hráčem. Jeho šestky v závěru byly znát.

Karviná: Dostál 16, Hamrus, Horváth 6, Krutina, Lepka 2, Mosler, Oswald 8, Pacut 23, Smolka 8, Wisla 2.

KK Valašské Meziříčí – Sokol Karviná 85:79 (42:41)

Druhý tým z Valašského Meziříčí (bývalá Jasenice) má letos postupové plány a po výhře Karviné v Novém Jičíně šlo o přímý souboj o průběžné vedení v tabulce.

Karvinští basketbalisté hráli loni o udržení, letos bojují na špici.

Valaši doma konkurenci drtí (Hladnov tam prohrál téměř o 50 bodů) a bodují i na palubovkách svých největších soupeřů. Karviná tam ale málem vyhrála. „A to jsme byli bez již zmiňovaných Halíka, Odehnala a Sodomky a po zápase v Novém Jičíně k nim přibyl ještě Pacut s podvrknutým kotníkem!" přiblížil trenér Němec.

Domácí tým táhnou zahraniční posily – Američan John Greppy a Srb Hanko Miloševič. Karvinští se jich nezalekli a ubránili je díky skvělé práci Hamruse, Oswalda a Smolky, kteří dodržovali předem stanovené pokyny.

Jenže za KK hraje ještě jeden výjimečný hráč, a to Tadeáš Janík, který zároveň působí v prvoligovém VŠB. „I když jsme ho bránili osobně nebo v zóně, ukázal, proč hraje v lize. Bodoval a doskakoval, stál za domácí výhrou. I když jsme nakonec prohráli, mužstvu jsem poděkoval, protože odvedlo vynikající výkon včetně mladíků jako jsou Mosler, Lepka, Horváth či Krutina. Dokázali, že mohou nahradit hráče základní pětky," byl spokojen Němec.

Vyzdvihl obětavost Patrika Moslera, jemuž po sobotní výhře v Novém Jičíně volali, že jej potřebují v práci, takže Mosler přijel domů, v deset večer nastoupil do práce a druhý den byl na Valašsku opět platným hráčem svého týmu.

Karviná: Dostál 27, Hamrus 15, Horváth 9, Krutina, Lepka, Mosler, Oswald 12, Smolka 12, Wisla 4. Trenéři: Němec a Šupol.