Pořádal jej domácí Sokol a představily se na něm dva druholigové kluby a prvoligová Olomouc. Ta také celý turnaj vyhrála. Karvinští košíkáři obsadili druhé místo.

Sokol Karviná – UP Olomouc 70:77 (29:43)

Domácí byli výrazně oslabeni pod košem, a to se ukázalo jako velký handicap. „Ve druhém poločase jsme hráli s menší sestavou a téměř bez pivotů, abychom stíhali rychlostně. Dotáhli jsme na 56:58, ale víc to nešlo. I když jsme dali třináct trojek, pod košem jsme nestíhali,“ uznal trenér Sokola Roman Hamrus. Do akce se poprvé zapojil Jan Kelar z Nového Jičína, čerstvá posila Karviné.

Karviná: Oswald 27, Kelar 18, Kopf 12, T. Hamrus 11, Mosler 2, Žídek, Landor, Bernat, Krutina.

UP Olomouc – VŠB Ostrava 62:61

Přestože Olomouc čekaly dva zápasy po sobě, Hanáci oba zvládli a odjeli spokojeni domů.

Sokol Karviná – VŠB Ostrava 76:66 (42:33)

Derby o druhé místo bylo tvrdé, ale korektní. Karvinští ztratili dalšího hráče Tomáše Hamruse (kotník), oproti prvnímu utkání naopak naskočil do hry vysoký Richard Marek a jeho zkušenost se pozitivně promítly do obrany celého týmu.

Karviná: Kelar 20, Oswald 18, Marek 14, Landor 6, Krutina 6, Bernat 5, T. Hamrus 4, Žídek 2, Kopf 1.

Pořadí: 1. UP Olomouc, 2. Sokol Karviná, 3. VŠB Ostrava.

„Škoda těch zranění. Zatím jsme v přípravě pokaždé hráli v jiné sestavě, ale tak to chodí. Noví hráči se postupně začleňují do týmu, mají dobré momenty, ale ještě nám vázne souhra v obraně. Toužebně čekáme na návrat Karla Šedy z Německa a uzdravení našich pivotů Uherce a Sodomky,“ komentoval dosavadní průběh přípravy Roman Hamrus.