„Naposledy jsme dvakrát vyhráli venku, což nám vylepšilo pozici. Další dva těžké výjezdy nás ale ještě čekají. Jednak musíme do Brna, kde nás čeká Podolí a Žabovřesky, a to nebude vůbec lehké, poněvadž brněnské týmy jsou vždycky silné. Podolí se letos moc nedaří, ale loni skončilo třetí. A kromě toho musíme ještě do Žďáru, který je vlastně taky pořád v postupové hře. Bude to ještě mimořádně zajímavé," tipuje trenér karvinských hráčů Josef Němec.

Do toho se Karviné v minulém týdnu připočetly kontumační výhry nad Hladnovem, který v prosinci ke vzájemným zápasům s Karvinou nenastoupil. Sokol tak nadále bojuje na čele tabulky. „Ty dvě kontumace bereme jako fakt. Asi jako každý bychom si výhry chtěli vybojovat přímo na hřišti, ale už je to vyřešeno. Teď se soustředíme na víkendové zápasy a ty pro nás budou nesmírně důležité. V sobotu se utkáme s papírově slabším Valašským Meziříčím, ale v neděli proti Olomouci už půjde o hodně," přibližuje Němec. „Kdo ten zápas nezvládne, už si prakticky přibouchne dveře do kvalifikace," míní. Jen pro připomenutí, do play-off zamíří jen dvojice nejsilnějších celků soutěže skupiny C.

Karviná v první části sezony prohrála na Hané o 8 bodů. „Pokud vyhrajeme vyšším rozdílem, získáme výhodu lepšího vzájemného zápasu, což může hrát rozhodující roli," upozornil správně trenér Sokola.

Pikantní zápas to bude pro starostu Sokola a basketbalového guru, který ve městě oživil basketbal Romana Hamruse. „Ani mi nepovídejte. Tým Olomouce dobře známe, pozvali jsme si ho i před sezonou na náš přípravný turnaj. Jeho trenérem je Zbyněk Korčák, můj bývalý spoluhráč z dob, kdy jsem v Olomouci studoval a taktéž tam hrával," usmívá se Hamrus.

Za Olomouc hraje i mnoho hráčů, kteří i v minulosti v mládeži působili v Karviné a kromě toho v týmu bude i několik hráčů z extraligového Prostějova. Mnoho z nich má současné i minulé zkušenosti se startem v nejvyšší soutěži. „Bude to těžký boj. Přesto se chceme pokusit je porazit, neboť doma jsme ještě neprohráli a dostat se do čela tabulky, to je značná motivace," přemýšlí Hamrus.

Karvinští budou spoléhat na kolektiv. „Hrajeme celou sezonu neuvěřitelně semknutě, kluci makají nadoraz, jeden za druhého, lavička žije. V zápasech odevzdává každý hráč sto procent, tak snad to bude platit i pro domácí dvojzápas," přeje si Josef Němec.

Karvinští věří, že si do haly na ZŠ Družba najde cestu mnoho basketbalových příznivců a mladších hráčů a jejich rodičů, neboť se dají očekávat kvalitní zápas, hlavně ten nedělní. V sobotu se hraje od 18 hodin, atraktivnější duel s Olomoucí o postup pak v neděli v 10 hodin.