„V přípravě jsme odehráli těžká utkání proti soupeřům z vyšších soutěží. Schválně jsme volili tento model v duchu hesla ‚těžko na cvičišti, lehko na bojišti‘, aby nás soupeři dokonale prověřili,“ objasnil trenér Sokolů Roman Hamrus.

Bohužel mužstvo počítá i ztráty. Tomáše Hamruse čeká operace kolena, a tím pádem delší pauza (patrně celá sezona), domácí turnaj Emil Cup nehrál ani kapitán Lubomír Oswald. Oba se zranili v Ostravě v duelu proti Snakes. Navíc Karel Šeda odešel pracovně do Prahy. „No nic, musíme se s tím vyrovnat, kádr je vyrovnaný, je třeba makat dál,“ neztrácí optimismus Roman Hamrus.

VÝSLEDKY V PŘÍPRAVĚ

KKS Tarnowskie Gory (II. polská liga) – Sokol Karviná 88:62

První ostrý zápas, nejvíce bodů: Číšecký 13, T. Hamrus 12.

BC Nový Jičín (I. liga) – Sokol Karviná 64:60

Dobrý a vyrovnaný zápas, nejvíce bodů: Lepka 12, T. Hamrus 11.

Basket Opava (I. liga) – Sokol Karviná 67:73

Výborné utkání, cenné vítězství, nejvíce bodů: Landor 19, Oswald 17.

Snakes Ostrava (I. liga) – Sokol Karviná 93:67

Karviná se těžko vypořádávala s presinkem Snakesu, nejvíce bodů Lepka 16, Číšecký 13.

Karviné však bude delší dobu scházet Tomáš Hamrus (u míče).

Na Emil Cupu třetí místo

Blok přípravných utkání ukončili basketbalisté domácím turnajem Emil Cup. Pozvali si na něj spřátelený tým z Polska a recipročně i kolegy z první ligy, proti kterým odehráli přípravná utkání, tedy Opavu a Nový Jičín.

Skončili třetí, když nestačili na silný Nový Jičín, ale vybojovali opět výhru nad Basketem Opava. „Třetí místo odpovídá našim možnostem, výhra nad Opavou těší. Vysoká porážka od Nového Jičína naopak mrzí, ale ten si pak poradil i s Poláky, kteří doma hrají špici soutěže, takže si výhru zasloužil,“ uznal Roman Hamrus.

Náročnou přípravu kvitoval. „Všechny zápasy byly užitečné, každý vám dá víc než sebelepší trénink. Sám jsem zvědav, jak nás ty duely připravily na druhou ligu. Snad se nám dá dokupy Luboš Oswald, který šetřil bolavý kotník, ale Tomáše Hamruse a Karla Šedu bude nutno týmově nahradit,“ uvědomuje si karvinský kouč.

VÝSLEDKY EMIL CUPU

1. semifinále: Sokol Karviná – BC Nový Jičín 59:104 (40:42)

Ještě v 25. minutě byl stav 50:52, pak ale postihl domácí výpadek, který zkušený soupeř potrestal. Nový Jičín přijel i s novými posilami z Prahy, NH Ostrava a Olomouce a odehrál skvělou třetí a čtvrtou čtvrtinu. „Rozdíl soutěže se bohužel projevil, ač před týdnem v přáteláku jsme u nich prohráli jen o čtyři body,“ podotkl Hamrus.

Karviná: Horváth 19, Číšecký 13, Marek 7, Landor 6, Lepka 4, Krutina 4, Odehnal 3, Paluv 2, Kovalčík 2, Zikl 1.

2. semifinále: KKS Tarnowskie Gory – Basket Opava 88:76

Finále: BC Nový Jičín – KKS Tarnowskie Gory 75:47

O 3. místo: Sokol Karviná – Basket Opava 93:67 (47:39)

Karviná předvedla po debaklu od Nového Jičína velké vzepětí a po výborném výkonu sama naložila už prvoligovému soupeři, se kterým se v minulé sezoně potkávala ve druhé lize. „Hráči dokázali, že když se zadaptují, dokážou bojovat i bez loňských opor Oswalda, T. Hamruse, Marka či Šedy,“ chválil Roman Hamrus svůj tým.

Karviná: Horváth 19, Odehnal 15, Zikl 14, Číšecký 14, Lepka 10, Kovalčík 9, Krutina 8, Landor 4, Paluv.

Konečné pořadí: 1. BC Nový Jičín, 2. KKS Tarnowskie Gory, 3. Sokol Karviná, 4. Basket Opava.

Kromě toho se do akce dostali i hráči U19, kteří vyhráli v Polsku proti KKS Tarnowskie Gory 64:58. Podali solidní výkon pod vedením trenérů Petra Sodomky mladšího a Marka Sochackého. Nejlepšími hráči byli Daniel Tomek, Adam Jež, David Paluv a Dominik Tomek.