Domácí Sokol tím nečekaně oživil naději na play off. Musel by sice vyhrát třeba v Uherském Brodě, Kroměříži, porazit doma Olomouc i Šumperk atd., nicméně možnost zahrát si v nejlepší čtyřce stále existuje.

„Kluci těmito výhrami napravili domácí kolaps s Jasenicí z úvodu sezony. Naskytla se nám tak možnost zabojovat ještě o vyřazovací část, tak se o ni pokusíme," pochvaloval si po víkendových zápasech trenér Karviné Roman Vítek.

Sokol Karviná – Sokol Šlapanice 83:78 (51:34)

V sobotu vyšel domácím neskutečně první poločas. Vycházeli ze zónové obrany 2-3 a hráli nebojácně. „Naše obrana na Šlapanice platila. Ten první poločas byl mimořádný, kluci nastříleli jednapadesát bodů, to klobouk dolů," uznal Vítek.

Karviná: Pacut 23, Oswald 17, Medvecký 15, Ondráček 12, Hamrus 5, Smolka 4, Bisaha 3, Horváth 3, Wisla 1.

Sokol Karviná – Renocar Podolí 83:70 (34:35)

Domácí zase táhl zkušený Pacut a také nová posila z NH Ostrava Adam Číž. „Oba byli neskutečně platní, i když na Adamovi šlo vidět, že to po zranění ještě není úplně ideální. My teď máme na perimetru na úroveň druhé ligy skutečně silnou sestavu, jediný problém je pod košem, kde nám vhodné typy schází," přemýšlel o případném doplnění kádru Roman Vítek.

Díky time outu v závěru a trojce Pacuta získala Karviná nad Podolím o jeden bod lepší bilanci ze vzájemných zápasů a drží šance na umístění v první čtyřce.

Karviná: Číž 29, Pacut 16, Ondráček 12, Oswald 6, Hamrus 6, Micza 5, Smolka 5, Medvecký 4, Bisaha, Horváth. Trenéři: Roman Vítek a Radek Wlach.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.