„Obě výhry jsou skvělé, ale ještě pořád jsme dva zápasy v minusu. Musíme holt zabrat někde venku," poznamenal po bodovém víkendu trenér mužstva Roman Vítek.

Sokol Karviná – Hanácká Slavia Kroměříž 95:81 (58:33)

Duel s Kroměříží se tři čtvrtiny proměnil v procházku růžovým sadem. Domácím vycházelo takřka vše, za poločas dali 58 bodů, takže si mohli připadat jako v NBA. „Vedli jsme už o pětadvacet bodů, takže pod dojmem vysokého vedení kluci trochu polevili, čehož soupeř využil k výraznému ukrojení našeho náskoku," přiblížil Vítek. Výhru už ale domácí nepustili. Nejvíce se o ni zasloužil Oswald a Pacut, ke kterým se přidal Bisaha a ostatní. „Celý tým zahrál velmi dobře, vyzdvihovat nemůžu nikoho," dodal Vítek.

Karviná: Pacut 24, Oswald 22, Bisaha 13, Šeda 11, Ondráček 8, Smolka 6, Micza 5, Horváth 5, Gniadek 1, Wisla, Schrebenský.

Sokol Karviná – Spartak Uherský Brod 79:77 (30:50)

Uherský Brod dorazil do karviné sice jen v sedmi lidech, zato s velkou silou pod košem, kterou představovali bývalí borci NH Ostrava Dostál s Halíkem. „Romana Halíka navíc známe, loni působil u nás, ale jeho 216 cm je těžké ubránit," usmíval se trenér Sokola.

Poločas hosté potvrzovali své kvality. Vedli o dvacet bodů a směřovali ke dvěma bodům. Jenže domácí se nevzdali, zagresivnili obranu a začali hrát náročný styl basketu, kterým se snažili nepočetné uherskobrodské komando utahat.

To se jim začalo docela dařit, navíc se zranil Halík, takže domácí měli o starost méně. „Hosté ale měli pořád k dobru pár bodů. Naštěstí nás střelecky táhl Mirek Pacut, který exceloval. Dal i sedm trojek," radoval se Roman Vítek.

I díky němu se domácí v samém závěru dotáhli na 77:77 a když už Pacut celý zápas zářil, tak sám obstaral i koncovku. V poslední sekundě šel do koše a míč s klaksonem propadl síťkou – 79:77! Je skutečně žádoucí mít v týmu takto zkušeného borce. Za to, že jej mohli o víkendu využít, mohou Karvinští poděkovat prvoligovému klubu VŠB Ostrava, který jim Pacuta, jinak trenéra ostravského týmu, na víkend uvolnil. „Za což mu náleží dík, výrazně nám to pomohlo," vzkázal Vítek do Ostravy.

Karviná: Pacut 33, Smolka 12, Oswald 11, Gniadek 10, Bisaha 6, Šeda 5, Ondráček 2, Micza, Horváth. Trenér: Roman Vítek.