Hráči se museli obejít bez hlavního trenéra Romana Vítka, který u mužstva nečekaně skončil, a tak jej pro tato utkání zastoupil asistent Radek Wlach.

Sokol Karviná – Spartak Uherský Brod 92:81

Těžký soupeř z Uherského Brodu má kádr tvořený zkušenými, útočně laděnými hráči. „Proto jsme museli vycházet z kvalitní obrany se zaměřením na výborného střelce z dálky Formánka a podkošového těžkotonážníka Dostála (2 metry, 110 kilo)," upřesnil Radek Wlach.

Formánka velice dobře bránil Luboš Oswald, Dostála se však za první poločas ubránit nepodařilo a dal 19 bodů. Hlavně díky jemu vedl Brod po prvním poločase o sedm bodů.

„Třetí čtvrtina už ale byla z naší strany skvělá. Dostála si vzal na starost Dan Smolka a bránil jej výborně. I díky tomu jsme přecházeli do rychlých protiútoků a dali pár lehkých košů. Navíc se střelecky dařilo Mírovi Pacutovi (25 bodů) i ostatním hráčům a výsledkem byla super čtvrtina 35:11, která vlastně rozhodla celé utkání," pochvaloval si zaskakující trenér Wlach. Náskok se domácím podařilo udržet až do konce, i když soupeř bojoval.

Sokol Karviná – Slavia Kroměříž 94:76

Nováček z Kroměříže už tolik nekousal. Karvinou doplnil oproti předešlému utkání ještě mladý Medvecký z NH Ostrava a v utkání se mu dařilo. Stal se nejlepším střelcem Karviné, když dal 20 bodů. Těsně za ním výborně stříleli Karel Šeda a David Hrnčíř (oba 19).

Kroměříž vedla jen na začátku utkání, kdy přesnou trojkou začal zápas bývalý hráč Karviné Miloš Bisaha. Pak už se utkání odvíjelo v karvinské režii a výsledkem byl poločas 53:28.

Po přestávce pokračovali domácí v solidní hře. Svůj první koš v druholigové soutěži si dal mladý Jan Krutina a poslední dějství už domácí odchodili, neboť šetřili síly na utkání Českého poháru. „Těšila nás poměrně pohodová výhra i perfektní atmosféra. Divákům náleží velký dík," poznamenal Wlach.