Důvodem je přestavba sportovní haly na ZŠ Družba, kde košíkáři Sokola hrají své domácí zápasy. Svěřenci trenérů Romana Hamruse a Petra Sodomky začali svou pouť po moravských a slezských městech na Hané a na Valašsku, avšak úspěšní nebyli.

Věděli jsme, že úvod bude hypertěžký. Výše porážek není nijak dramatická, ale chtěli jsme aspoň jednou vyhrát. Někteří hráči nám chybí kvůli zraněním (Lepka, Sodomka), jiní zase nastoupili po zdravotních pauzách (T. Hamrus, Oswald, Uherec). No nic, budeme bojovat a aspoň něco se pokusíme venku urvat, ale je zřejmé, že ty výjezdy budou náročné,“ uznal trenér a předseda basketbalového oddílu Sokola Roman Hamrus.

Slavia Kroměříž – Sokol Karviná 80:70 (47:30)

Domácí byli rychlejší a běhavější. Rozhodli už v úvodu (29:10), Karvinští pak už jen dotahovali. Nejvíce se přiblížili na rozdíl devíti bodů. „V útoku jsme příliš předržovali míč a driblovali. Pak už jsme mohli střílet jen z těžkých pozic, protože domácí se stihli postavit do obrany,“ všiml si druhý trenér Sokola Petr Sodomka.

Karviná: Oswald 24, Landor 16, Marek 14, Kopf 9, Krutina 2, Kelar 2, Žídek 2, T. Hamrus 1, Číšecký, Šeda.

KK Valašské Meziříčí – Sokol Karviná 80:69 (30:29)

Karvinští podali proti favoritovi soutěže lepší výkon než v sobotu, s pivoty Valachů Janíkem a Blažkem, který do Valašského Meziříčí přestoupil z Opavy, sváděli v boji o pozice obrovské souboje. Některé připomínaly více zápas než basket.

„Celou dobu to bylo vyrovnané, v závěru bohužel přišel totální zářez od rozhodčích, fauly, technická chyba naší lavičce. Většina našich klíčových hráčů dohrávala s čtyřmi nebo pěti fauly, domácí Blažek měl naproti tomu za celý zápas jediný faul,“ poukázal na „objektivnost“ arbitrů trenér Hamrus.

Sokol semknutě bojoval, od stavu 55:55 po třetí čtvrtině už to ale bylo marné. „Hektika, hádky s rozhodčími. Při normálním rozhodování bychom tam asi vyhráli, takto bohužel,“ pokrčil rameny Hamrus.

Karviná: Oswald 17, Landor 11, Marek 8, Šeda 8, T. Hamrus 7, Číšecký 5, Kopf 5, Krutina 4, Žídek 4, Bernat, Uherec. Trenéři: R. Hamrus a Sodomka.